Дженоа с важна победа над Кротоне, българите играха през второто полувреме (видео)

Отборът на Дженоа победи с 1:0 Кротоне в гостуването си от 13-ия кръг на Серия "А". Успехът бе важен за "Грифоните", тъй като е срещу пряк конкурент в битката за оставане в елига. Българите Александър Тонев и Андрей Гълъбинов се появиха като резерви за своите отбори през второто полувреме. Тонев замени Адриан Стоян в 73-ата минута, а Гълъбинов влезе в игра в 61-ата минута на мястото на Горан Пандев.Дженоа поведе в резултата още в 11-ата минута, когато Диего Лаксалт прати коварно центриране в наказателното поле, като топката стигна до Лука Ригони на задната греда и той с глава я прати във вратата.След това гостите пропуснаха още няколко положения за удвояване на резултата, но вина за това има и стражът Алекс Кодрас с отличните си спасявания.В началото на втората част отново Дженоа имаше чудесна възможност за гол, но удар на Андреа Бертолачи мина до гредата.В крайна сметка обаче двата тима не си отбелязаха повече попадения и тимът от Генуа се поздрави с успеха, като събра актив от 9 точки и излезе на 16-ата позиция в таблицата. Кротоне пък се намира едно място по-нагоре на 15-ата позиция с 12  точки в актива си.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ