100 години ски спорт в България

Суперсерията на Рома приключи, Де Роси провали "вълците" в Генуа (видео)

Отборите на Дженоа и Рома направиха равенство 1:1 в среща от 14-ия кръг на Серия "А". "Вълците" имаха нужда от трите точки, за да не изостават в гонитбата с Интер, Наполи и Ювентус, но изпуснаха победата заради глупава постъпка на капитана си Даниеле Де Роси. Вече бившият италиански национал удари без топка в наказателното поле резервата Джанлука Лападула и беше изгонен, а самият нападател на домакините реализира дузпата и изравни.

Преди това Рома поведе в 59-ата минута с попадение на Стефан Ел Шаарауи, но като цяло в играта на тима от Вечния град нямаше свежест след тежкото гостуване на Атлетико Мадрид в Шампионската лига и равенството беше справедливо. По този начин Рома не успя да запише 13-а поредна победа на чужд терен в Серия "А" и с актив от 31 точки заема 4-о място в класирането.
Българският национал в състава на генуезци Андрей Гълъбинов пропусна двубоя заради контузия.

Преди този мач Рома беше в серия от 5 шампионатни победи и спечели общо 12 поредни гостувания в първенството. Миналия уикенд "джалоросите" повалиха Лацио в дербито на Рим, но няколко дни по-късно отстъпиха на Атлетико в ШЛ.

Наставникът Еузебио Ди Франческо отново не можеше да разчита на контузения холандец Рик Карсдорп, но в групата се завърнаха Патрик Шик и Емерсон Палмиери. Стефан Ел Шаарауи и Диего Пероти се изправиха срещу бившия си отбор, а Един Джеко беше амбициран да сложи край на поредицата от 6 мача, в които не успя да се разпише.
Дженоа тръгна нагоре под ръководството на новия треньор Давиде Балардини. Преди седмица "грифоните" надвиха Кротоне като гост, но въпреки това все още бяха в зоната на изпадащите. Сега феновете се надяваха на първа победа у дома, след като до момента отборът записа равенство и пет загуби в мачовете си на "Луиджи Ферарис".
В отсъствието на Гълъбинов и Джанлука Лападула сред титулярите се появи ветеранът Горан Пандев. До македонеца в предни позиции действаше Адел Таарабт. Титуляри за Дженоа бяха и бившите футболисти на Рома Андреа Бертолачи и Алеандро Роси.
Изненадващо, Дженоа бе по-добрият отбор до почивката. "Грифоните" влизаха смело във всяко единоборство и съумяха да спират атаките на гостите още преди последния пас. Удари на Джеко и Ел Шаарауи бяха блокирани, а в една ситуация Малкия фараон поиска дузпа за игра с ръка на Диего Лаксалт, но съдията Пиеро Джакомели прецени, че уругваецът е действал без умисъл.
Малко преди почивката Лаксалт отново беше в центъра на събитията. За нарушение срещу него Федерико Фасио получи жълт картон и това предизвика разправия между играчите, но страстите бързо утихнаха.
Рома заигра по съвсем друг начин през второто полувреме и в  59-та минута стигна до гол. Отбеляза го Ел Шаарауи след центриране от десния фланг на Алесандро Флоренци. Нападателят на "вълците" изпревари защитник на домакините и прати топката под плонжа на Матия Перин.
Веднага след полученото попадение Балардини пусна в игра невъзстановения Лападула вместо Пандев и този ход даде резултат. В 68-ата минута домакините получиха корнер, като след неговото изпълнение Де Роси задържа Лападула за фланелката и го удари с ръка през лицето. Реферът Джакомели прибегна до системата VAR, за да вземе правилното решение и посочи бялата точка. Де Роси пък получи директен червен картон и остави Рома в намален състав. Потърпевшият Лападула изпълни безкомпромисно дузпата и изравни.
В оставащите минути на "Луиджи Ферарис" не беше никак скучно. На два пъти Лападула пропусна да донесе победата на домакините, а гредата спаси Дженоа след ниско центриране на Александър Коларов, при което Кевин Строотман отклони топката. В самия край на добавеното време се стигна до много напрегната ситуация, при която "вълците" помислиха, че все пак ще изтръгнат трите точки. Грегоар Дефрел насочи топката към друга резерва - Патрик Шик, но Перин се хвърли в краката на чеха и спаси сигурен гол.
Равенството е първо между двата тима от 1994 година, когато завършиха 1:1 на "Олимпико". Точката позволи на Дженоа да се изравни с новака СПАЛ 1913 и да го измести от 17-ото място заради по-добрата си голова разлика.
СИТУАЦИЯТА С ЧЕРВЕНИЯ КАРТОН НА ДЕ РОСИ ВИЖТЕ ТУК!