Лас Палмас отказа Ла Коруня от Купата на Испания (видео)

Отборът на Лас Палмас на практика отказа Ла Коруня от по-нататъшно участие в турнира за Купата на Испания, след като спечели с категоричното 4:1 гостуването си на “Риасор” от 1/16-финалите. Този резултат дава огромно предимство на отбора от Канарските острови и минимални шансове на Депортиво да направи обрат в реванша.Момо Фигероа даде преднина от два гола за гостите още до почивката. Той се разписа в 8-ата и 18-ата минута.В 24-ата минута ситуацията стана още по-неприятна за Ла Коруня, след като Хуанфран си изкара два жълти и червен картон.Дори с човек по-малко домакините успяха да се върнат в мача с попадение на Лукас Перес в 59-ата минута, но Джоната Кайери окончалено подпечата успеха на Лас Палмас с нови два гола за своя тим в 81-ата и 90-ата минута.Любопитното е, че двата отбора предстои да се изправят един срещу друг отново само след 3 дни на стадион “Гран Канария” в мач от Примера дивисион.