Ла Коруня си върна на Лас Палмас за загубата за Купата (видео)

Отборът на Ла Коруня победи с категоричното 3:1 Лас Палмас в сблъсъка между двата тима от 10-ия кръг на Примера дивисион. По този начин Депортиво взе малък реванш за загубата със 1:4 само преди три дни в турнира за Купата на Испания. Гостите първи получиха гол в своята врата, но съумяха да направят пълен обрат.

Лоик Реми даде преднина на Лас Палмас още в 7-ата минута със страхотно попадение. Французинът напредна отдясно, нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл успя да промуши топката през краката на вратаря за 1:0.

В 36-ата минута обаче Ла Коруня възстанови равенството. Феде Картабия центрира в пеналта за Селсо Борхес, който с глава прати топката в мрежата за 1:1.

През второто полувреме гостите направиха и пълен обрат. В 54-ата минута Лукас Перес центрира от корнер и отново Борхес с глава порази вратата на Лас Палмас. В 69-ата минута пък самият Перес се разписа то дузпа, отсъдена за фаул срещу Картабия в наказателното поле.

Така Депортиво вече има 11 точки и се изкачи до 16-ата позиция в класирането. За Лас Палмас пък това бе 6-та поредна загуба и с актив от едва 6 точки тимът заема 18ото място в таблицата.