Обновеният Монако взе само точка в Германия (видео)

Полуфиналистът от последното издание на Шампионската лига Монако направи 1:1 при гостуването си на дебютанта РБ (Лайпциг) в среща от Група “G” на турнира. Двата гола паднаха в рамките на три минути през първото полувреме, като Емил Форшберг се разписа за германците, а Юри Тилеманс изравни за “монегаските”.След продажбата на футболисти като Килиан Мбапе, Тиемуе Бакайоко, Бернардо Силва, Бенжамен Менди и др. французите представиха състав с редица нови попълнения като Алмами Туре (21 г.), Жорже (21 г.), Адама Диакаби (21 г.) и Юри Тилеманс (20 г.) - все играчи, от които се очаква един ден да се превърнат в следващите “златни кокошки” на Монако. Последните двама изработиха попадението за 1:1.Лайпциг пък беше без Наби Кейта, който се контузи по време на тренировка. Атаката беше водена от набиращия популярност Тимо Вернер, а компания му правеше партньорът му от миналия сезон Юсуф Поулсен.   Домакините успяха да излязат напред в 32-ата минута, когато Форшберг получи топката на линията на засада, напредна и прониза Диего Беналио в близкия ъгъл. Останах сериозни съмнения, че шведският футболист е бил зад последния в отбрана.Само две минути обаче отне на съперника да изравни. Разписа се взетият от Андерлехт за 25 млн. евро Юри Тилеманс.  След това се видя, че Монако ще се нуждае от време, за да напипа ритъма си. Играчите на РБ бяха по-активни и имаха своите възможности, но неточни бяха Вернер и Жан-Кевин Огюстен, а и Беналио се намеси добре. “Монегаските” поне показаха по-силна играч от тази, довела до онова 0:4 при гостуването на Ница през изминалия уикенд в Лига 1. Фалкао обаче не успя да покаже класата си, след като беше париран от Дайочанкуле Упамекано. В другия мач от групата Бешикташ изненадващо спечели с 3:1 срещу Порто на чужд терена. В следващия кръг на 26 септември Лайпциг ще гостува в Истанбул, докато Монако ще приеме португалците.РБ (ЛАЙПЦИГ) - МОНАКО 1:11:0 Е. Форсберг (33)1:1 Ю. Тилеманс (34)ГАЛЕРИЯМИНУТА ПО МИНУТА