Балотели и компания съсипаха шампиона Монако с четири гола (видео)

Шампионът на Франция Монако претърпя тежка загуба при визитата си на Ница в мач от петия кръг на Лига 1. Монегаските бяха разбити с 0:4 на “Алианц Ривиера”, а две от попаденията бяха дело на Марио Балотели. Това бяха първи голове за италианеца през сезона. Другите бяха дело на Аласан Плеа и младия Игнасиус Ганаго.

Домакините дръпнаха в резултата до 18-ата минута, когато вече водеха с 2:0. Първо Джибирл Сидибе спъна Балотели в наказателното поле и нападателят откри от бялата точка. След това пък Плеа удвои след самостоятелен пробив. В средата на втората част Арно Соке центрира отлично към Марио, който засече топката за 3:0. В самия край на мача пък Пиер Лес-Мелу изведе Ганаго сам срещу вратаря и младокът оформи крайното 4:0.

Така Монако записа първа грешна стъпка по пътя към защитата на титлата си. Досега играчите на Леонардо Жардим имаха четири поредни победи в първите си мачове, но вече изостават от лидера ПСЖ, който е с пет от пет. Ница пък набира скорост след слабия старт и вече е на осмо място с шест точки.