Барселона се развихри с 5:0 в каталунското дерби, Меси с хеттрик (видео + галерия)

Барселона разгроми Еспаньол с 5:0 в каталунското дерби от третия кръг на Примера дивисион на "Камп Ноу" и излезе еднолично на върха с пълен актив от точки и без допуснат гол във вратата си.С хеттрик за Барса се отчете мегазвездата Лионел Меси (26, 35, 67), като при първия му гол не беше показана засада. Три минути преди края Жерар Пике направи резултата 4:0, след като се разписа с глава след ъглов удар. В самия край на редовното време и Луис Суарес записа името си сред голмайсторите след асистенция на новото попълнение Усман Дембеле. Още от първия сигнал играта се пренесе пред вратата на Еспаньол, като за две минути Барселона организира три атаки. Еспаньол погледна към вратата на Тер Стеген едва в 9-ата минута, но това беше епизодичен проблясък и домакините продължиха да диктуват събитията на терена и да владеят повече топката.  В 12-ата минута Еспаньол стигна до първи ъглов удар, след като Юмтити не успя да насочи добре една изсипана топка добре към стража и тя излезе. Последва нова опасност пред вратата на гостите, като Ракитич се размина с топката. Футболистите на Еспаньол се бяха наредили в много сгъстена защита и не позволяваха на играчите на Барселона много свобода в половината си и се опитваха в тези минути да организират бързи контри.В 18-ата минута Барселона получи право да изпълни пряк свободен удар близо до наказателното поле. Зад топката застана Меси, който намери вратата, но топката попадна в ръцете на вратаря Пау Лопес.Между 22-ата и 23-ата минута Барселона срещна трудности да изнесе топката и играта се водеше в полето пред Тер Щеген, с което футболистите на Еспаньол показаха, че имат очаквания за положителен резултат на "Камп Ноу". Барселона продължи с постепенните си атаки и търпението се възнагради в 26-ата минута. Иван Ракитич намери Лионел Меси в наказателното поле, аржентинецът беше в засада, но това остана несанкционирано. Меси излъга бранител на Еспеньол, след което намери мрежата.В 30-ата минута Барса беше близо до удвояване на резултата чрез Ракитич, който завърши чудесна атака, но Лопес отново спаси. В 35-ата минута Меси отбеляза втория си гол в мача като завърши атака започнала от Луис Суарес, преминала през него и Жорди Алба, който го намери пред вратата и от трудна позиция аржентинецът удвои.В 43-ата минута гредата спаси Барселона от попадение след удар на Пабло Пиати. В последната минута на редовното време на първата част и Луис Суарес се озова в опасна позиция, но не успя да овладее топката.Второто полувреме започна както и първото. Барселона отново установи териториален превес в търсене на трети гол, който да обезсърчи гостите и беше близо да го постигне след пробив на Деулофеу отдясно на вратата, но подаването му към Суарес не успя. Футболистите на Еспаньол обаче съвсем не се бяха предали. В 52-ата минута разсеяна игра на Тер Стеген едва не доведе до попадение във вратата му, но опитът на Пабло Пиати да го прехвърли при неразчетено излизане не успя и топката мина встрани. Секунди по-късно Меси можеше да вкара и трети гол, но топката беше изчистена. В 55-ата минута Луис Суарес пропусна отлична възможност да убие интригата, след като не успя да завърши една атака на Барса, при която топката щастливо беше задържана в игра и разиграна в пеналта, но ударът му мина над вратата.В 60-ата минута Лео Баптищао пропусна отлична възможност да намали за Еспаньол, но се позабави с удара и позволи на Пике и Юмтити да блокират топката. В 67-ата минута Меси оформи своя хеттрик, след като завърши атака, започнала от Луис Суарес, с удар от границата на наказателното поле.В следващата минута настъпи и един дълго чакан миг от феновете на Барселона - на терена се появи новото попълнение Усман Дембеле, който замени Деулофеу. С наближаването на края на мача играта се поизнерви и реферът често посягаше към жълтите картони. Играчите на Еспаньол се опитваха с нарушения да минимизират щетите, за да не си тръгнат с разгромна загуба от "Камп Ноу". Десетина минути преди края друго от новите попълнения на Барса - Паулиньо, се озова в добра позиция, но не успя да достигне топката след центриране в наказателното поле. Секунди по-късно Тер Стеген показа класа, като спаси силен удар към вратата си. В 83-ата минута Меси изведе Суарес отляво на вратата, но уругваецът вместо да пробва сам да отбележи, реши да върне топката на Меси, за да може аржентинецът да вкара и четвърти гол, но ударът на аржентинеца мина над вратата.Три минути преди края Меси отново опита късмета си от фаул, топката излезе в корнер, а след неговото изпълнение Жерар Пике с глава направи резултата 4:0.В последната минута на редовното време сметкавична контраатака на Барселона беше завършена от Луис Суарес, който се възползва от подаването на Усман Дембеле, за да оформи крайното 5:0.Това беше трета поредна победа за Барселона, като отборът излезе начело с пълен актив и без допуснат гол във вратата си след изиграването на първите три кръга.  За Еспаньол пък това беше втора загуба в шампионата.КЛАСИРАНЕ