Интер удари Рома на "Олимпико", "вълците" счупиха гредите (видео + галерия)

Два от водещите клубове в Италия - Рома и Интер, направиха вълнуващ мач помежду си във втория кръг на Серия "А". "Нерадзурите" от Милано изоставаха с 0:1 в резултата на почивката, но след силно второ полувреме спечелиха сблъсъка на "Олимпико" в Рим с 3:1. Бившият наставник на "вълците" Лучано Спалети се завърна победоносно във Вечния град, след като като през лятото пое "нерадзурите" от Милано. Домакините пък удариха три греди в двубоя и това се оказа фатално за тях.Диего Пероти, Един Джеко и Грегоар Дефрел започнаха в атака за Рома в избраната от Еузебио Ди Франческо схема 4-3-3, а Мауро Икарди бе на върха на нападението на гостите във формацията на Спалети 4-2-3-1. Eдин Джеко бе точен в 15-ата минута за Рома, а Мауро Икарди (67, 77) и Матиас Весино (87) реализираха попаденията за гранда от Милано, който започва новия сезон в Серия "А" с две победи в първите два кръга. "Вълците" излъгаха Аталанта с 1:0 в Бергамо на старта.Първият интересен момент в мача бе в 4-ата минута, когато за кратко имаше напрежение пред вратата на словенския вратар на Интер Самир Ханданович след изпълнение на ъглов удар. Първото стопроцентово голово положение в двубоя обаче бе сътворено от “нерадзурите”. В 12-ата минута Антонио Кандрева направи доста сериозен пропуск за Интер след много опасна атака отляво на гостите от Милано. Отговорът на “джалоросите” бе почти мигновен. Първо Александър Коларов уцели греда в 14-ата минута с далечен шут, а секунди по-късно в 15-ата Рома излезе напред в резултата. Раджа Наинголан намери Един Джеко в наказателното поле на Интер, босненският нападател отлично овладя топката на гърди и с мощен шут от въздуха опъна мрежата зад Самир Ханданович. Системата ВАР (Видео Асистент Рефер) потвърди, че няма засада на Джеко и попадението е било редовно.В средата на първата част Раджа Наинголан получи лош удар в окото след сблъсък с Борах Валеро, но белгийският халф се завърна на терена.В 39-ата минута тъкмо Наинголан уцели десния страничен стълб на Ханданович с великолепен далечен изстрел по земя. Последният интересен момент през първото полувреме обаче беше пред вратата на Алисон. Намиращият се в наказателното поле на столичани Мауро Икарди стреля мощно в 43-ата минута, но бразилският страж на Рома с много добро спасяване не позволи резултатът да бъде изравнен. В първите секунди на втората част, още преди Спалети да се бе появил на терена, Грегоар Дефрел бе изведен от Кевин Строотман в наказателното поле на “нерадзурите”, но французинът не изигра ситуацията по най-добрия начин и спечели за Рома само ъглов удар.В 55-ата минута Диего Пероти падна в наказателното поле на Интер след сблъсък с играч на Интер, но реферът прецени, че няма основание да посочи бялата точка, като ситуацията беше дискусионна.В 67-ата минута Икарди бе изпуснат от отбраната на Рома в наказателното поле на домакините и с хубав удар преодоля Алисон - 1:1. Това бе първи гол за аржентинеца на “Олимпико” срещу някой от двата тима от столицата - Рома и Лацио. “Джалоросите” можеха само секунди след изравняването да си върнат водачеството в резултата, но новото попълнение на Интер Далберт, сменил Юто Нагатомо през втората част, изби почти от голлинията влизащата във вратата топка след удар на резервата Стефан Ел Шаарауи.Веднага след това имаше опасност и за вратата на Рома, но до гол не се стигна. Наинголан не успя да достигне пас на Пероти пред вратата на Ханданович след това, а в 77-ата минута Икарди отново се измъкна от защитата на “джалоросите” и с прецизен удар изпрати топката във вратата на Алисон за 1:2.В 79-ата минута Икарди имаше отличен шанс за хеттрик, като изскочи очи в очи с Алисон, но този път стражът спаси. Малко след това пък “Нинджата” Наинголан пропусна страхотен шанс за 2:2, стреляйки неточно отблизо. Точка на спора сложи новото попълнение на “нерадзурите” Матиас Весино. Халфът се възползва от асистенцията на Иван Перишич отляво и от непосредствена близост засече топката в мрежата зад Алисон.Жоао Марио можеше в добавеното време да направи победата на гостите още по-изразителна, но не не успя да преодолее Алисон. Този момент от мача обаче нямаше никакво значение, тъй като “черно-сините” взеха максимума от гостуването си на “Олимпико” и започват новия шампионат по мечтан начин.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТА!КЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА