Balkan Grand Prix 6

Интер удари Рома на "Олимпико", "вълците" счупиха гредите (видео + галерия)

Два от водещите клубове в Италия - Рома и Интер, направиха вълнуващ мач помежду си във втория кръг на Серия "А". "Нерадзурите" от Милано изоставаха с 0:1 в резултата на почивката, но след силно второ полувреме спечелиха сблъсъка на "Олимпико" в Рим с 3:1. Бившият наставник на "вълците" Лучано Спалети се завърна победоносно във Вечния град, след като като през лятото пое "нерадзурите" от Милано. Домакините пък удариха три греди в двубоя и това се оказа фатално за тях.

Диего Пероти, Един Джеко и Грегоар Дефрел започнаха в атака за Рома в избраната от Еузебио Ди Франческо схема 4-3-3, а Мауро Икарди бе на върха на нападението на гостите във формацията на Спалети 4-2-3-1.

Интер удари Рома с два гола на Икарди

Eдин Джеко бе точен в 15-ата минута за Рома, а Мауро Икарди (67, 77) и Матиас Весино (87) реализираха попаденията за гранда от Милано, който започва новия сезон в Серия "А" с две победи в първите два кръга. "Вълците" излъгаха Аталанта с 1:0 в Бергамо на старта.

Първият интересен момент в мача бе в 4-ата минута, когато за кратко имаше напрежение пред вратата на словенския вратар на Интер Самир Ханданович след изпълнение на ъглов удар. Първото стопроцентово голово положение в двубоя обаче бе сътворено от “нерадзурите”. В 12-ата минута Антонио Кандрева направи доста сериозен пропуск за Интер след много опасна атака отляво на гостите от Милано.

Отговорът на “джалоросите” бе почти мигновен. Първо Александър Коларов уцели греда в 14-ата минута с далечен шут, а секунди по-късно в 15-ата Рома излезе напред в резултата. Раджа Наинголан намери Един Джеко в наказателното поле на Интер, босненският нападател отлично овладя топката на гърди и с мощен шут от въздуха опъна мрежата зад Самир Ханданович. Системата ВАР (Видео Асистент Рефер) потвърди, че няма засада на Джеко и попадението е било редовно.

В средата на първата част Раджа Наинголан получи лош удар в окото след сблъсък с Борах Валеро, но белгийският халф се завърна на терена.

В 39-ата минута тъкмо Наинголан уцели десния страничен стълб на Ханданович с великолепен далечен изстрел по земя. Последният интересен момент през първото полувреме обаче беше пред вратата на Алисон. Намиращият се в наказателното поле на столичани Мауро Икарди стреля мощно в 43-ата минута, но бразилският страж на Рома с много добро спасяване не позволи резултатът да бъде изравнен.

В първите секунди на втората част, още преди Спалети да се бе появил на терена, Грегоар Дефрел бе изведен от Кевин Строотман в наказателното поле на “нерадзурите”, но французинът не изигра ситуацията по най-добрия начин и спечели за Рома само ъглов удар.

В 55-ата минута Диего Пероти падна в наказателното поле на Интер след сблъсък с играч на Интер, но реферът прецени, че няма основание да посочи бялата точка, като ситуацията беше дискусионна.

В 67-ата минута Икарди бе изпуснат от отбраната на Рома в наказателното поле на домакините и с хубав удар преодоля Алисон - 1:1. Това бе първи гол за аржентинеца на “Олимпико” срещу някой от двата тима от столицата - Рома и Лацио.

“Джалоросите” можеха само секунди след изравняването да си върнат водачеството в резултата, но новото попълнение на Интер Далберт, сменил Юто Нагатомо през втората част, изби почти от голлинията влизащата във вратата топка след удар на резервата Стефан Ел Шаарауи.

Веднага след това имаше опасност и за вратата на Рома, но до гол не се стигна. Наинголан не успя да достигне пас на Пероти пред вратата на Ханданович след това, а в 77-ата минута Икарди отново се измъкна от защитата на “джалоросите” и с прецизен удар изпрати топката във вратата на Алисон за 1:2.

В 79-ата минута Икарди имаше отличен шанс за хеттрик, като изскочи очи в очи с Алисон, но този път стражът спаси. Малко след това пък “Нинджата” Наинголан пропусна страхотен шанс за 2:2, стреляйки неточно отблизо.

Точка на спора сложи новото попълнение на “нерадзурите” Матиас Весино. Халфът се възползва от асистенцията на Иван Перишич отляво и от непосредствена близост засече топката в мрежата зад Алисон.

Жоао Марио можеше в добавеното време да направи победата на гостите още по-изразителна, но не не успя да преодолее Алисон. Този момент от мача обаче нямаше никакво значение, тъй като “черно-сините” взеха максимума от гостуването си на “Олимпико” и започват новия шампионат по мечтан начин.