Интер пречупи "грифоните" на Гълъбинов

Отборът на Интер пречупи Дженоа с гол в 87-ата минута, като остана на две точки от лидерите Наполи и Ювентус. В герой за "нерадзурите" в мача от 6-ия кръг на Серия "А" се превърна бранителят Данило Д'Амброзио, който се разписа с глава три минути преди края на редовното време.

Успехът бе пети за гранда от Милано, който вече има 16 точки. Последните минути Стефан Омеонга и Адел Таарабт бяха изгонени, като гостите завършиха мача с девет души, а родният национал Андрей Гълъбинов остана на пейката през всичките 90 минути.

Интер излъга Дженоа с гол в края@@@Интер се завърна на "Сан Сиро" след две поредни гостувания, в последното от което загуби първите си точки срещу Болоня (1:1).

Над 50 000 тифози на "нерадзурите" искаха да помогнат на тима си, който гонеше пети успех през този сезон. Играчите на Лучано Спалети започнаха добре, но във втората минута Иван Перишич би над вратата. В 25-ата минута Мауро Икарди се върна като защитник и изчисти от крака на Алеандро Рози като либеро. Последните секунди на първата част Марсело Брозович удари гредата на "грифоните", а преди това Адел Таарабт пробва рефлекса на Самир Ханданович, който със сетни усилия изби.
30 Интер излъга Дженоа с гол в края
Второто полувреме започна с положение за гостите, които пропиляха отлична възможност чрез Диего Лаксалт, пратил топката над гредата на словенския вратар. В 78-ата минута Ханданович парира удар на Омеонга, който бе изведен от резервата Горан Пандев. Македонецът бе посрещат с бурни аплодисменти от тифозите на Интер.
Ян Карамо, Едер и Жоао Марио влязоха за Интер, а именно след удар на 19-годишния французин Перин изби в корнер в 86-ата минута. При последвалото центриране
Д'Амброзио
се извиси над всички и прати топката в долния десен ъгъл с глава за 1:0.
В оставащите минути нервите на гостите рухнаха, като първо Омеонга бе изгонен, след като фаулира откъсналия се Едер, а след това Таарабт видя червения картон за остро влизане в краката на Карамо.
Така Дженоа остана с едва две точки и без победа през този сезон, като записва най-лошия старт в своята история в Серия "А".
Момчетата на Спалети гостуват на Беневенто в следващия кръг, докато Гълъбинов, който трети пореден мач не взима участие, и съотборниците му приемат Болоня на Роберто Донадони.