Дунав направи първата крачка към спасението (видео)

Отборът на Дунав победи с 1:0 като гост Витоша (Бистрица) в първия плейоф за оставане в Първа лига и така направи първата крачка към спасението си. Единственото попадение вкара Бирсент Карагарен в 48-ата минута. Силен мач за тима от Русе направи и вратарят Мартин Луков, който на няколко пъти се намеси решително.Домакините започнаха по-активно срещата и бяха близо до откриване на резултата в деветата минута. Красимир Станоев не успя да изчисти добре топката и Даниел Пеев се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му отблизо бе избит със сетни сили от Мартин Луков в корнер.Постепенно играта се изравни и Дунав също беше близко до попадение. В 38-ата минута след едно разбъркване в наказателното поле удар на Петър Патев срещна гредата, след което топката бе изчистена.В началото на втората част "драконите" откриха резултата. След една многоходова атака последва разбъркване във вратарското поле, при което най-съобразителен се оказа Бирсент Карагарен и прати топката зад Николай Георгиев. При ситуацията остана съмнение за засада на Юлиан Ненов, който игра с кълбото преди попадението.@@@До края на мача Витоша бе по-близо до изравняването. В средата на втората част Стефан Христов се озова на позиция сам срещу вратаря, но Луков излезе бързо и затвори възможността му за хубав удар. Малко по-късно и Пеев бе изведен на позиция, но Патев настигна ветерана и му изби топката. За Дунав пък Васил Шопов също не успя да се разпише от удобна ситуация.@@@Така или иначе гостите направиха важна крачка към оставането си в елита. Реваншът е на 14 май в Русе. Крайният победител ще срещне някой между Пирин и Етър в директната битка за оцеляване.ВИТОША - ДУНАВ 0:10:1 Карагарен (48)Състави:ВИТОША: Георгиев, Гочев, Бонев, Кочилов, Кутев, Цанков, Ангелов, Старокин, Пеев, Котев, ХристовДУНАВ: Луков, Васев, Ковачев, Патев, Лемперов, Станоев, Димов, Ненов, Шопов, Карагарен, ИсаВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ВИТОШАВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ДУНАВМИНУТА ПО МИНУТАФОТОГАЛЕРИЯ