Най-накрая! Витоша успя от 32-ия опит (видео+фотогалерия)

Отборът на Витоша (Бистрица) най-накрая спря черната си серия без победа в Първа лига. Пълният дебютант в родния елит надви с 1:0 Черно море в последния мач от група "А" на втората осмица, като ще влезе с по-голямо самочувствие в плейофите за спасение срещу Дунав (Русе).

Герой за отбора на Костадин Ангелов стана капитанът Даниел Пеев, който беше точен от дузпа в 36-ата минута. Успехът е исторически за "бистришките тигри", които печелят за първи път в историята си в Първа лига. Тимът имаше 31 неуспешни опита, след като остана без успех в 26-те кръга на редовния сезон, а след това и в първите пет мача от групата си с Черно море, Славия и Пирин (Благоевград).

Досега Витоша имаше едва 10 точки след десет равенства, като вече има 13 точки преди срещите с "драконите", които влизат в битката за оцеляване с 31 точки и три поредни победи.
Витоша (Бистрица) - Черно море@@@
Министърът на спорта Красен Кралев пристигна в Бистрица, за да подкрепя "моряците", на които беше президент преди години. Той беше заедно с бившия национал Георги Гинчев, а също така се срещна със селекционера на България Петър Хубчев и помощника му Георги Донков.
Преди мача "моряците" спореха със Славия за първото място, а Витоша беше на дъното и чакаше баражите за оставане в елита  Така чаканата дебютна победа в елита за "тигрите" можеше да дойде в миналия кръг, но тимът на Костадин Ангелов на два пъти изпусна преднина в резултата срещу Пирин (Благоевград) и срещата завърши 2:2.

Витоша (Бистрица) - Черно море@@@Треньор на Черно море Илиан Илиев заложи на доста експериментален състав. Дани Кики, Мехди Фенуш и Атанас Зехиров бяха наказани, а Мариян Огнянов и Мартин Костадинов лекуваха контузии. След изтърпяно наказание пък се завърна Петър Витанов. Варненци имаха три победи от три мача срещу Витоша преди днешната среща, съответно с 1:0, 2:1 и 2:0.

Витоша (Бистрица) - Черно море@@@Първото чисто положение беше за домакините, които нямаха шанс да поведат в 13-ата минута. Таранът Стефан Христов навлезе в наказателното поле отляво и стреля по земята, но вратарят Дюлгеров спаси. В 15-ата минута Старокин отклони топката с глава след центриране от свободен удар, но топката мина покрай гредата.

В 29-ата минута Радослав Василев пропусна отлична възможност за "моряците". Голмайсторът имаше късмет да остане очи в очи с Георгиев, но стреля в аут от няколко метра.
За нарушение на вратаря Дюлгеров срещу Кутев домакините получиха право да изпълнят дузпа, която беше реализирана от Пеев в 36-ата минута. Попадението беше четвърто за бившия капитан на Локомотив (София), който се изравни на върха при стрелците в отбора с Григор Долапчиев.
Василев имаше още една възможност преди почивката, но стреля високо.
Второто полувреме започна с две положения пред Фабио Мартинс, който дебютира от първата минута за клуба. Португалецът удари дясната греда на Николай Георгиев, след като гостите направиха хубава комбинация, а Минков подаде на бившия играч на Спортинг.
Отново той стреля в 58-ата минута, но този път топката мина над гредата. Николай Минков центрира в 77-ата минута, но Василев стреля много далеч от целта с глава. Черно море натискаше, но нямаше късмет пред гола. Резервата Георги Божилов, който смени Георги Илиев в 60-ата минута, беше близо до гола в 87-ата минута. Таранът скочи с глава, но прати топката на сантиметри от лявата греда.
Варненци центрираха още няколко пъти, а Даниел Димов стреля далеч от целта с глава. Витоша пък най-накрая имаше късмет в последните минути, като записа историческа първа победа в Първа лига.
Момчетата на Илиан Илиев записаха първо поражение от 18 март, когато отстъпиха с 0:1 от Локомотив (Пловдив), като прекъснаха серията си от три поредни победи. Черно море излиза срещу Септември в баражите за седмото място в Първа лига.