Дунав взе това, за което бе дошъл в София (видео)

Отборът на Дунав победи с 2:0 като гост Септември в последния мач на двата тима от Група “Б” на втората осмица на Първа лига. Русенци си свършиха работата още преди почивката, когато паднаха и двете попадения. Автори на головете бяха Бирсент Карагарен и Исмаил Иса. Домакините от София пропуснаха няколко много удобни положения за гол, особено през втората част, и се примириха с поражението, което така или иначе не бе от голямо значение за тях. Дунав от своя страна с днешния си успех изпреварва Етър в крайното класиране ще играе срещу Витоша (Бистрица) в първия плейоф за оставане.

За домакините на вратата бе Янко Георгиев, а пред него Иван Стоянов, Елтон дос Рейс, Петър Генчев и Виктор Силва. В халфовата линия Яя Меледже и Иван Тилев, а по крилата Асен Чандъров и Крис Гади. Зад нападателя действаше Борис Галчев, а на върха на атаката Мартин Тошев.

За Дунав под рамката е Мартин Луков и в защита Божидар Васев, Мартин Ковачев, Петър Патев и Христо Попадийн. Като вътрешни халфове са Диян Димов и Красимир Станоев. По фланговете Бирсент Карагарен и Юлиан Ненов, а в нападание Васил Шопов и пред него таранът Исмаил Иса.

Септември (София) - Дунав (Русе)@@@

Резултатът бе открит от гостите в шестата минута, когато многоходова комбинация изведе Бирсент Карагарен на чиста позиция, който простреля Янко Георгиев. В 24-ата Дунав удвои преднината си. След един рикошет Исмаил Иса получи възможност да напредне в наказателното поле и с прецизен удар да направи 2:0. В самия край на първата част Септември можеше да намали. След едно разбъркване при центриране от фаул Елтон дос Рейс се оказа на чиста позиция, но ударът му от малкото наказателно поле срещна гредата, а след това Христо Попадйин изчисти.

През втората част Септември бе по-активният тим и на няколко пъти бе много близо до намаляването на резултата. На два пъти обаче Борис Галчев и Мартин Тошев пропуснаха от много чисти позиции. Първо ветеранът отмъкна топката току пред крака на резервата Ишмаел Байду, който чакаше на празна врата и ударът му мина на сантиметри от гредата. По-късно пък нападателят не успя да преодолее Мартин Луков от чиста позиция и стражът спаси вратата си. До края на срещата темпото спадна, което бе в полза на гостите и те се поздравиха с трета поредна победа.

Така Дунав приключва с актив от 31 точки и са на трето място в групата, което ги праща на последния в Група “А” Витоша (Бистрица). При победа в двата мача с играчите на Костадин Ангелов русенци ще срещнат победителя от двойката Етър - Пирин. Септември от своя страна остава на първо място и чака съперника си за плейофа за Европа.

СЕПТЕМВРИ - ДУНАВ 0:2