Монтана не остави шанс на Марек в отложен мач

Волейболният отбор на Монтана записа 6-а поредна и общо 14-а победа в Суперлигата на България, след като би категорично като гост Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:22, 25:17, 25:12) в отложен мач от 13-ия кръг, игран тази вечер.Така Монтана изкачи на второ място във временното класиране с актив от 14 победи, 3 загуби и 39 точки. Дупничани останаха 8-и с 8 победи, 9 загуби и 20 точки. В редовния 18-и кръг монтанчани ще гостуват на Хебър (Пазарджик), а Марек ще е гост на Миньор в Перник.Първия гейм на срещата започна изключително добре за домакините от Марек, които поведоха още от самото начало, но допуснаха изравняване при 20:20 и след това загубиха гейма с 22:25. В началото на втората част Монтана дръпна с 4:0, но се стигна до изравняване при 8:8. След това двата отбора се гонеха в резултата до втората техническа пауза, но в крайна сметка спечели гейма с убедителното 25:17. Момчетата на Даниел Пеев спечелиха без проблеми и третия гейм с разгромното 25:12, а с това и мача с 3:0.Най-полезен за Монтана бе младежкият национал на Русия Кирил Клец с 14 точки (5 аса!!! и 50% ефективност в атака), а Иван Латунов и Аспарух Аспарухов добавиха по 9 точки за победата. За домакините от Марек угандиецът Катбарт Малинга също завърши с 14 точки.МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - МОНТАНА 0:3 (22:25, 17:25, 12:25)МАРЕК: Георги Топалов, Димитър Дулчев 11, Катбарт Малинга 14, Ангел Велков 4, Борислав Апостолов 1, Преслав Йорданов 2 - Христо Колев-либеро (Светослав Иванов 2, Светослав Станков, Станислав Величков 1, Алберто Славчов 1, Георги Михайлов-либеро)Старши-треньор: ИВАН ТАСЕВМОНТАНА: Константин Абаев 7, Кирил Клец 14, Златко Кьосев 4, Аспарух Аспарухов 9, Борис Наков 7, Иван Латунов 9 - Добромир Иванов-либеро (Леон Тончев)Старши-треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек)