Тетевен се отлепи от дъното в Суперлигата

Волейболният отбор на Тетевен Волей записа втора поредна и общо трета победа в Суперлигата на България, след като надигра като гост Миньор (Перник) с 3:1 (16:25, 25:18, 25:17, 25:23) в отложен мач от 10-ия кръг, игран тази вечер.

Така тетевенци се отлепиха от дъното във временното класиране и вече са на предпоследното 11-то място с 3 победи, 14 загуби и 10 точки. Миньор остава 10-и също с 10 точки, но след 4 победи и 13 загуби. В редовния 18-и кръг Тетевен Волей гостува на Добруджа 07 (Добрич), а перничани са домакини на Марек Юнион Ивкони (Дупница).

Първия гейм бе изцяло под доминацията на домакините от Миньор, като диктуваха положението до край. Следващите две части започваха равностойно, но впоследствие "зелените" вземаха аванс и ги затваряха без проблеми - 25:18 и 25:17. В решителния четвърти гейм тетевенци отново поведоха, след което перничани опитваха да скъсят дистанцията и дори изравниха за кратко. Силите им, обаче, не достигнаха за повече и в крайна сметка Тетевен се поздрави с победата след 25:23.

Най-полезни за Тетевен бяха капитанът Камен Каменов (48% ефективност в атака и 46% позитивно посрещане) и влезлият като резерва Радостин Денков (3 блока, 1 ас и 41% ефективност в атака) с 16 и 15 точки за победата. За домакините от Миньор Иван Дамянов реализира 18 точки (50% ефективност в атака), но и това не помогна за успех.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ 1:3 (25:16, 18:25, 17:25, 23:25)
МИНЬОР: Павел Иванов, Иван Дамянов 18, Ивайло Иванов 6, Георги Стоянов 13, Стефан Чавдаров 11, Кристофър Петров 8 - Методи Методиев-либеро (Александър Петров 4, Виктор Костадинов)
Старши-треньор: ПЕТЬО ДРАГИЕВ
ТЕТЕВЕН: Христо Петков, Илиян Иванов 4, Камен Каменов 16, Цветелин Цветанов 5, Кристиян Масларов, Георги Левенов 12 - Антон Василиев-либеро (Ангел Неев 4, Владимир Панев 9, Данаил Бучков, Иван Костов 9, Радостин Денков 15)
Старши-треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ.

Статистика: Милен Кирилов (скаутмен на Миньор)