Хебър на финалите за Купата на България

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) достигна до финалния турнир за Купата на България. Воденият от треньора Атанас Петров тим би без проблеми у дома Тетевен Волей с 3:0 (25:21, 25:21, 25:16) в мач от 3-ия кръг на турнира, игран тази вечер пред около 800 зрители в зала "Васил Левски".По този начин Хебър се класира за финалите на Купата в края на тази седмица в Монтана. Съперникът на пазарджаклии на 1/4-финалните ще стане ясен утре (9 януари), когато ще се тегли жребия измежду 8-те тима."Тигрите" от Хебър доминираха през по-голямата част от срещата, като единствено във втория гейм имаше интрига. Двата тима вървяха равностойно до средата на частта, но впоследствие момчетата на Атанас Петров се откъснаха и успяха да затворят гейма 25:21. В третия гейм проблеми нямаше и пазарджиклии спечелиха с убедителното 25:16, а с това и мача с 3:0.Над всички за Хебър бе Минчо Минчев със 17 точки (57% ефективност в атака) за победата. Мартин Симеонов добави още 11 точки (1 блок, 1 ас, 64% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане) за успеха. За тетевенци Цветелин Цветанов (2 аса, 60% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане) и Илиян Иванов (3 блока и 42% ефективност в атака) се отчетоха с по 14 точки.ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ 3:0 (25:21, 25:21, 25:16)ХЕБЪР: Любомир Агонцев 2, Минчо Минчев 17, Мартин Симеонов 11, Александър Ляфтов 6, Венцислав Трифонов 7, Мартин Палийски 6 - Ивайло Лалов-либеро (Любослав Симеонов, Костадин Бишуров 1, Петър Бъчваров 1, Иван Тасев, Дафин Коцаков-либеро)Старши-треньор: АТАНАС ПЕТРОВТЕТЕВЕН: Христо Петков 3, Илиян Иванов 14, Цветелин Цветанов 14, Иван Костов 1, Кристиян Масларов 1, Георги Левенов 3 - Антон Василиев-либеро (Данаил Бучков 4)Старши-треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ.Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)