Наказаха за Монпелие заради агресивното поведение на феновете му

Дисциплинарната комисия на френската футболна лига наказа Монпелие с частично затваряне на клубния стадион "Стад де ла Мосон" заради серия от инциденти на трибуните по време на двубоя от Лига 1 срещу Ним в неделя.Местното дерби, което беше първото между двата съперника в елита от 1993 година, беше прекъсвано на два пъти за общо около 20 минути.В бурната си радост след първия гол за домакините през първото полувреме запалянковци откъртиха част от загражденията и нахлуха на терена, което наложи спирането на мача за кратко.След третото попадение за Монпелие в 79-ата минута за крайното 3:0 пък привърженици на двата тима се сбиха на трибуните, заради което срещата отново беше прекъсната. Наложи се намесата на полиция със сълзотворен газ, за да се усмирят запалянковците и двубоят да бъде довършен.Част от санкцията включва и временна забрана на феновете на Монпелие да посещават гостувания на любимците си.Окончателното наказание за наказанието ще бъде утвърдено след допълнително разследване на инцидентите.