Монпелие се издъни срещу последния

Един от лидерите във френската Лига 1 - отборът Монпелие, допусна грешна стъпка при гостуването на последния в класирането Гинган от деветия кръг.
Гостите откриха чрез Анди Делор в 30-ата минута, то допуснаха изравнителен гол в средата на второто полувреме, когато за Гинган се разписа Никола Бенезет. И двата отбора завършиха с по 10 души на терена. Домакините останаха с човек по-малко в 7-ата минута, когато реферът изгони Маркус Тюрам за удар без топка. В 39-ата и гостите бяха редуцирани, след като Флоран Моле получи втори жълт картон.
Така Монпелие пропусна шанс да се утвърди на третото място преди паузата за националните отбори. В момента тимът е трети с 16 точки, но може теоретично да бъде изместен от Лион, който има 14 и играе в неделя като гост с Пари Сен Жермен.
В другите мачове от кръга Страсбург изпусна победата като гост на Анже, след като поведе с 2:0, но допусна изравняване под проливния дъжд. Реймс също си тръгна с точка при гостуването на Ним, а единственият отбор, който спечели пълен актив от точки в събота вечер беше Амиен, който дави Дижон с 1:0.