Мексико оправда очакванията с победа и над Република Корея (видео)

Тимът на Мексико не допусна изненада и надви Република Корея с 2:1 във втория си мач на Мондиал 2018 и с 6 точки на своята сметка почти сигурно си гарантира продължаването на осминафиналите. В другия двубой от Група “F” по-късно днес Германия се изправя срещу Швеция. В следващата фаза първите два отбора от групата ще срещнат съперници от групата на Бразилия. Карлос Вела вкара първия гол за мексиканците от дузпа в 26-ата минута, а в 66-ата Хавиер Ернандес удвои с 50-ото си попадение за националния тим. Чак в добавеното време Хюн Мин Сон върна едното попадение. За корейците това е второ поражение и те отпадат.
Тимът на Хуан Карлос Осорио беше само с една промяна в стартовия си състав, като Едсон Алварес замени Уго Аяла. Корейците пък загубиха с 0:1 на старта от Швеция и днес нямаха друга алтернатива освен да преследват успеха. Техният селекционер заложи на трима нови футболисти днес. Мачът в Ростов започна при температура от над 30 градуса и това облагодетелства символичните гости. Мексиканците упражниха натиск още от първите секунди в търсенето на бързо попадение. Корейците обаче се защитаваха умело и не допускаха чисти положения. В 12-ата Хавиер Ернандес стреля с глава, но и това не беше опасно за Чо Хюн Воо. @@@ Изненадващо в ответната акция азиатците за малко да поведат. Лий Вон точно се гласеше да засече подаване отляво, когато в последния момент Ървинг Лосано го блокира. Футболистите в червено се бяха построили в две линии от по четирима, а в предни позиции разчитаха на играещия в Ред Бул (Залцбург) Хван Хи Чан и Хюн Мин Сон от Тотнъм. Вторият застраши съперника на два пъти в 22-ата минута при контраатака. Само две минути след това обаче бранителят Ян Хюн Соо игра с ръка и това беше дузпа. От бялата точка Вела не сгреши и Мексико излезе напред след 26 минути игра - 1:0. След още две минути Мигел Лаюн пропусна да удвои аванса на "ацтеките". Лидерът на корейците Сони изпълни силен пряк-свободен удар в 31-вата минута, но кълбото профуча над гредата. Офанзивният футболист на Тотнъм надбяга последния в защитата на мексиканците в 39-ата минута, но топката му избяга и той не успя да нанесе удар. Две минути преди почивката Чъки Лосано премина през няколко футболисти на Република Корея и шутира по диагонала, но не намери целта. Мексиканците започнаха по-силно и второто полувреме, като в 51-вата минута Чичарито провали добра атака с неточен удар. В последвалата атака корейците настояваха за дузпа за игра с ръка на Карлос Салседо, но Милорад Мажич не отсъди такава, а и повторенията показаха, че решението му е било правилно. В 56-ата Ки от Суонзи отправи много силен удар към Гийермо Очоа, но вратарят спаси. Две минути по-късно корейският страж Чо направи много класно спасяване след изстрел на Андрес Гуардадо. След още две и Лосано беше на крачка от ново попадение, но защитник изби. Вече Мексико играеше на контраатаки и една такава даде резултат. В 66-ата Чичарито се освободи в наказателното поле и вкара за 2:0. Големият шанс на азиатците дойде в 75-ата минута, когато ветеранът Рафаел Маркес сгреши при връщане на топката към вратаря, но двама футболисти в червено не успяха да се възползват. к ГЛАСУВАЙ ЗА ИГРАЧ НА МАЧА ВИДЕО ОТ МОНДИАЛ 2018 ТУК! ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК! ФОТОГАЛЕРИЯ НА ФЕНОВЕТЕ НА РЕПУБЛИКА КОРЕЯ ТУК! ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ФЕНОВЕТЕ НА МЕКСИКО ТУК!