Аталанта разнищи Сасуоло, резерва с хеттрик за четвърт час

Аталанта разгроми Сасуоло с 6:2 като гост и се изкачи на 7-о място в класирането на Серия "А". Резервата Йосип Иличич заби хеттрик за отбора на Джан Пиеро Гасперини, а двете попадения на Алфред Дънкан не помогнаха на домакините, които остават в долната половина на таблицата.Аталанта навлезе в много добра форма в последните седмици и го показа с престижното рарвенство срещу хегемона Ювентус (2:2). Днес "бергамаските" имаха насреща си далеч по-преодолим съперник и го преодоляха, макар и трудно.Гостите пропиляха две възможности да открият още в началните минути. И в двата случая на стрелкови позиции се оказа Муса Бароу, който не успя да преодолее Андреа Консили. В средата на полувремето Алехандро Гомес центрира от фаул, а Сапата скочи най-високо и с глава насочи топката в долния десен ъгъл на вратата.Малко по-късно Марлон от Сасуоло се контузи и на неговото място влезе Федерико Пелузо. В 42-ата минута Гомес напредна необезпокояван към наказателното поле и с плътен удар с левия крак удвои аванса на Аталанта.Веднага след почивката Консили спаси опасен удар на Бароу, а домакините върнаха един гол след пас на Джанджакомо Маняни към Алфред Дънкан. Радостта на Сасуоло обаче не продължи дълго, защото в 54-ата минута защитникът Джанлука Манчини отблизо се разписа за 1:3.В 58-ата минута изстрел на Дънкан се отби от крака на бившия футболист на Лудогорец Хосе Паломино и влетя в мрежата на гостите. Сасуоло сериозно натисна и само блестящата намеса на Етрит Бериша след удар на Федерико Ди Франческо попречи резултатът да стане 3:3. Аталанта отново се изненсе в по-предни позиции и Алехандро Гомесе нацели гредата. Дуван Сапата също се размина с втория си гол в мача, стреляйки в аут от чиста позиция.В 75-ата минута влезлият като резерва Йосип Иличич наказа поредната грешка на защитата на домакините и вкара четвърти гол за "бергамаските", В 87-та отново той след двойно подаване с Гомес сложи точка на спора, но му остана време да оформи хеттрика си след поредната перфектна контра на Аталанта.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА