Неостаряващият Пелисиер попари Интер в добавеното време

Серджо Пелисиер не остарява! 39-годишният нападател на Киево попари Интер в първата минута на добавеното време, за да помогне на тима си да спечели ценна точка срещу гранда от Милано. Двата тима завършиха наравно 1:1 в среща от 17-ия кръг на Серия “А”. Интер поведе в резултата с гол на Иван Перишич в 39-ата минута, който прекрати дългата си голова суша. Хърватинът не се бе разписвал в 12 последователни мача, с което си бе навлякъл гнева на голяма част от тифозите. В първата минута на добавеното време пък Пелисиер се възползва от много груба грешка в защита на “нерадзурите”, която до момента действаше на ниво.
Жоао Марио направи нов сериозен пропуск за Интер в последната минута на първото полувреме. Португалският полузащитник бе намерен от Перишич на празна врата, но от последвалия удар на Марио топката излезе в аут. В 47-ата минута Интер организира добра контраатака, започната от Перишич и преминалата през Жоао Марио, за да може топката отново да попадне в краката на хърватина, чийто удар към вратата бе избит в ъглов удар. В 56-ата минута капитанът на Интер Мауро Икарди отново не успя да преодолее Сорентино. Аржентинецът разигра добре с Перишич, преодоля защитник, но стреля в близкия ъгъл на вратата на Киево, където стражът успя да избие. Две минути по-късно Киево пропиля най-добрата си възможност в мача. Серджо Пелисиер се промъкна зад защитата на Интер, но Самир Ханданович внимаваше и успя да парира удара. В 77-ата минута Иван Перишич преодоля леко противников състезател и потърси далечния ъгъл на Сорентино, но топката прелетя на сантиметри от страничния стълб. И когато изглеждаше, че Интер ще си тръгне с трите точки от Верона, неостаряващият Серджо Пелисиер попари гранда с гол в първата минута на добавеното време. Нападателят се възползва от много груба грешка в защитата на Интер и не сбърка, останал очи в очи с Ханданович.     КИЕВО - ИНТЕР 1:1 0:1 Перишич (39) 1:1 Пелисиер (90+1) КИЕВО: Стефано Сорентино, Лука Росетини, Федерико Барба, Матия Бани, Перпарим Хетемай, Емануеле Джакерини, Никола Ригони, Фабио Депаоли, Софиан Киин, Серджо Пелисиер, Рикардо МаджориниИНТЕР: Самир Ханданович, Данило Д’Амброзио, Шиме Вършалко, Стефан де Фрай, Милан Шкриняр, Раджа Наинголан, Иван Перишич, Марсело Брозович, Матео Политано, Жоао Марио, Мауро Икарди