Левандовски не вкара, но Байерн вече е само на точка от върха (видео)

Лесна победа с 4:0 при визитата на Фортуна (Доселдорф) доближи Байерн (Мюнхен) само на точка от лидера в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах). Това стана факт, след като по същото време “жребците” се издъниха при гостуването си на Унион (Берлин) - 0:2. Само след два кръга Байерн гостува на Борусия в двубой, който може да определи есенния шампион на Бундеслигата. Другата новина е, че след попадения в 11 поредни кръга от началото на шампионата Роберт Левандовски най-накрая не успя да стигне до гол. Това обаче не беше фатално, защото неговите съотборници бяха във вихъра си, а и съперникът не оказа почти никаква съпротива. Три попадения в рамките на 23 минути през първото полувреме убиха интригата. Направилият много силен мач Бенжамен Павар реализира за 1:0 в 11-ата. В 27-ата се разписа сънародникът му Корентен Толисо, а след още седем точен беше и Серж Гнабри. В 70-ата Филипе Коутиньо докара нещата до 4:0. Отделно гредата лиши гостите от още едно попадение. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ