Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Везенков играе, а Олимпиакос бие в Евролигата

Александър Везенков получи шанс за изява, а Олимпиакос спечели. Това показва статистиката след поредния мач на гръцкия гранд в Евролигата.

Българският национал остана на терена около 7 минути и вкара 5 точки, като овладя и 2 борби, за успеха на своя тим с 99:80 над Алба в Берлин.

Два дни по-рано гръцкият тим загуби от Байерн в Мюнхен, като Везенков не получи игрово време и остана на резервната скамейка през целия мач.

Снощи Олимпиакос натрупа солиден аванс още в началото, като на почивката двата отбора се оттеглиха към съблекалнята при резултат 55:38 в полза на гръцкия тим. След подновяването на играта по-активни останаха гостите, които до края поддържаха преднината си.

Александър Везенков игра в края на втората и в края на четвъртата част за по три минути. Най-резултатен за гръцкия отбор бе Огъстин Рубит с 16 точки, Йоргос Принтезис добави 15, а Брендън Пол, Василис Спанулис и Костас Папаниколау също достигнаха до двуцифрен актив.

За тима на Алба Маркус Ериксон вкара 16 точки, а с 15 остана Макай Мейсън.

За Олимпиакос победата бе четвърта в турнира и тимът се изкачи на 12-то място. Алба има три побди и заема 16-а позиция.