Краси Георгиев и Аркада спечелиха Суперкупата на Румъния (видео + снимки)

Националът Красимир Георгиев и неговият Аркада (Галац) спечелиха Суперкупата на Румъния. Волейболистите на Серджу Станчу се наложиха драматично над Динамо (Букурещ) с Мартин Иванов в състава с 3:2 (25:17, 19:25, 26:24, 24:26, 16:14) в двубоя за трофея, изигран в Александрия (Южна Румъния).

Така шампионите на Румъния спечелиха трофея за втори пореден път - след този от 2017 г, в който записаха победа с 3:1 гейма над Мунисипал (Залъу). През 2018 г. мач за Суперкупата не бе организиран.

Краси Георгиев бе титуляр в 3 от петте гейма, като записа на сметката си 8 точки (1 блок, 70% в атака). Най-полезен бе Хулиан Шамир Бисет с 22 точки (9 блокади!), с 20 точки се разписа Нийлс Клапвайк (1 ас). За носителя на Купата на Румъния Мартин Иванов се отчете с 44 % позитивно посрещане. Най-полезен бе Милан Пепич с 19 точки (1 ас), 17 добави Божидар Чук (1 ас)

В края на миналия месец Аркада спечели и титлата в турнира за "Купа Пазарджик" след три от три победи - над домакина Хебър, ЦСКА и Монтана.