Краси Георгиев и Аркада (Галац) на 1/8-финал на Купата на CEV

Националът Красимир Георгиев и румънският му тим Аркада (Галац) се класираха на 1/8-финали в трнира за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV).

Воденият от Серджу Станчу отбор надигра финландския Саво Волей (Куопио) с 3:0 (25:20, 25:15, 25:18) в 1/16-финална среща.

В първия двубой румънският гранд записа успех също с 3:0.

Краси Георгиев бе резерва в първата и третата част, но във втория гейм бе титуляр. За времето си на игрището той записа 3 точки (1 блок, 100% ефективност в атака).

Най-резултатен бе холандският диагонал Нийлс Клапвайк с 12 точки (3 аса, 3 блока, 46% ефективност в атака). За скандинавския тим Миро Меетенен приключи с 9 точки (1 блок).

Така на 1/8-финалите Аркада ще се изправи срещу победителя от двойката Галатасарай (Истанбул) - Дукла (Либерец). Датите за мачовете още не са ясни.