Сензация в Испания! Третодивизионен тим изхвърли Атлетико Мадрид за Купата

Скромният третодивизионен тим Културал Леонеса хвърли бомбата в турнира за Купата на Испания, след като елиминира елитния Атлетико Мадрид още в 1/16-финалите. “Дюшекчиите” отпаднаха след загуба с 1:2 след продължения, като платиха висока цена за подценяването на съперника от долните нива на испанския футбол.
В другите мачове от 1/16-финалите днес отпаднаха още представители на елита. Първият беше Селта, който беше отстранен от Мирандес 1:1 в редовното време и продължения. Домакините поведоха в 28-ата минута с попадение от дузпа на Матеуш Аиаш, но в 73-ата минута Селта изравни чред Пионе Систо.В продълженията Рафиня получи червен картон, а Мирандес право да изпълни дузпа. Алваро Рей я пропусна, но след това Антонио Санчес отбеляза и изпрати тима си напред в турнира. Елитният Бетис пък напусна след загуба след изпълнение на дузпи от втородивизионния Райо Валекано. Редовното време завърши 1:1, като домакините откриха в 47-ата минута чрез Алехандро Катеня, но Хоакин върна Бетис в мача в 83-ата. В продълженията гостите от Севиля поведоха още в 96-ата минута чрез Лорен Морон и удържаха аванса си до 118-ата минута, когато Андрес Мартин изравни. При дузпите се стигна до 4:2 в полза на Райо и така Бетис приключи участието си. Напред продължава и Леганес, който надви с 1:0 третодивизионния Ебро с попадение в края на първата част на Джонатан Силва.