Напечен финал на "Уанда Метрополитано", но Атлетико пак се провали (видео)

Изпадналият в криза тим на Атлетико Мадрид записа четвърто поредно разочарование. Днес отборът на Диего Симеоне направи домакинско 0:0 с  намиращия се в зоната на изпадащите Леганес в среща от 21-вия кръг на Ла Лига и рискува да се окаже на 10 точки от върха, ако по-късно Реал Мадрид спечели своята среща. След седмица е столичното дерби срещу “лос бланкос” на “Сантиаго Бернабеу”.

Преди дни “рохибланкос” отпаднаха от турнира за Купата на Испания сред срамно поражение от третодивизионен съперник, а преди това бяха преклонили глава пред Ейбар и Реал.

И този следобед Атлети не бяха на ниво и дори отборът на Леганес имаше по-добрите положения в дълги етапи от срещата на “Уанда Метрополитано”. През първото полувреме Ян Облак се отличи с две ключови спасявания. Анхел Корея и Алваро Мората пък не бяха точни пред противниковата врата.

Домакините натиснаха сериозно едва в последните минути, когато стана и най-интересно. Витоло и Фелипе Монтейро претендираха за извършени срещу тях нарушения в наказателното поле на Леганес, но съдията Матеу Лаос не мислеше така. В 88-ата Саул Нигес пропусна от пряк-свободен удар на границата на наказателното поле.

Напрежението достигна връхната си точка в добавеното време, когато резервата Иван Шапонич пропусна “златен” шанс за Атлетико.

Веднага след това вратарят на гостите Иван Куеяр умишлено се забави с вкарването на топката в игра и беше изгонен с втори жълт картон, а отборът му беше направил всичките си разрешени смени. Пичу дълго време не искаше да напуска терена, заради което пък се стигна до сблъсъци и заплахи за бой между футболистите.

След дълги разправии на вратата застана 175-сантиметровият защитник Джонатан Силва, но за игралите се след това близо 2 минути футболистите на Атлетико така и не успяха да стрелят към него.