Барса с издънка срещу последния, отново получи късен гол (видео + галерия)

Шампионът на Испания Барселона направи 2:2 при гостуването си на градския съперник Еспаньол в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. “Папагалчетата” вкараха в 23-ата минута чрез Давид Лопес, а Луис Суарес (50) и Артуро Видал (59) направиха обрат. В 75-ата минута Френки де Йонг беше изгонен. В 88-ата китайският нападател Ву Лей реализира изравнителен гол за крайния резултат.
Издънката на “лос кулес” изравни Барса с Реал Мадрид. Тимът на Ернесто Валверде води в класирането само заради по-добра голова разлика. Двубоят започна с продължително владение на гостите от "Камп Ноу". Още във втората минута Ракитич получи на дъгата на наказателното поле, но не прецени добре летежа на топката и се провали при замаха за удар. "Папагалчетата" пресираха високо в опит да притеснят шампиона. В седмата минута Френки де Йонг опита много хитро извеждащо подаване за Сержи Роберто, но топката тупна и избяга в аут. @@@ В 22-рата минута съдията Дел Серо Гранде видя нарушение на Де Йонг при спор за висока топка. Марк Рока центрира в наказателното поле, двама футболисти на "бяло-сините" бяха в засада, но не и Давид Лопес, който стреля с глава към далечния ъгъл, а вратарят Нето не помръдна - 1:0. @@@ "Блаугранас" не намираха начин за мигновена реакция. Домакините заиграха с по-голямо самочувствие и продължиха да държат именития си съперник далеч от вратата на Диего Лопес. Едва в 41-вата минута "лос кулес" изградиха първата наистина добра голова опасност. Сержи Роберто центрира към далечната греда, където изникна Лео Меси и аржентинецът стреля с глава - в ръцете на вратаря. @@@ Минута по-късно Луис Суарес се освободи и стреля в близкия ъгъл, като топката срещна гредата и отскочи встрани. В добавената минута на първата част момчетата на Валверде развиха скоростна акция, при която Антоан Гризман върна предсказуемо за Меси и аржентинецът беше затворен. @@@ За второто полувреме Ракитич остана в съблекалнята, а на терена се появи Артуро Видал. В 50-ата минута Жорди Алба центрира отляво, а Луис Суарес някак се вклини между бранителите и се озова абсолютно сам на първа греда. Уругваецът чукна топката и изненада вратаря Лопес с насочване в близкия ъгъл - 1:1. @@@ В 53-ата Суарес получи удар от Бернардо при борба на тревата. Съдията прецени, че тежкото влизане не заслужава картон. В 59-ата Барса направи пълен обрат. Головата атака отново започна отляво чрез Жорди Алба. Защитата на "лос перикитос" не се ориентира и позволи на Луис Суарес да овладее в наказателното поле. Номер "9" центрира с външен фалц към далечната греда, където връхлетя Артуро Видал и реализира с глава - 1:2. @@@ В 65-ата аржентинският вълшебник Меси сътвори страхотен рейд, завършил с елегантно извеждащо подаване. Суарес получи подарък фронтално срещу Лопес, стреля без забавяне, но стражът успя да избие в ъглов. В 75-ата Френки де Йонг загуби топката и след това реши да спира получилата се опасна контра. Холандецът задържа за фланелката Мелендо и получи втори жълт картон. @@@ В 77-ата резервата Ву Лей нанесе опасен удар с глава след центриране отляво - Нето се хвърли и улови. В 87-ата Нето изрита напред, Видал продължи към Луис Суарес, който сам срещу вратаря опита да го прехвърли, но стражът излезе и се справи. В 88-ата китайската перла на домакините Ву Лей получи чудесен пас от Матиас Варгас зад гърба на Лангле и прати превъзходна топка в далечния ъгъл - 2:2. До края не остана време за нищо по-интересно. @@@ На Барселона им предстои пътуване за Саудитска Арабия, където другата седмица ще се разиграва Суперкупата на Испания. Еспаньол получи доза самочувствие при борбата си за оцеляване. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА