Барса с издънка срещу последния, отново получи късен гол (видео + галерия)

Шампионът на Испания Барселона направи 2:2 при гостуването си на градския съперник Еспаньол в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. “Папагалчетата” вкараха в 23-ата минута чрез Давид Лопес, а Луис Суарес (50) и Артуро Видал (59) направиха обрат. В 75-ата минута Френки де Йонг беше изгонен. В 88-ата китайският нападател Ву Лей реализира изравнителен гол за крайния резултат.

Издънката на “лос кулес” изравни Барса с Реал Мадрид. Тимът на Ернесто Валверде води в класирането само заради по-добра голова разлика.

Нето очаквано замени контузения Марк-Андре тер Стеген. Ернесто Валверде разположи изпитаната си офанзивна тройка: Лионел Меси, Луис Суарес и Антоан Гризман. Първите двама се завърнаха по-късно от Южна Америка и направиха само две групови тренировки, но въпреки това попаднаха сред 11-имата. Иван Ракитич и Френки де Йонг бяха поставени малко пред Серхио Бускетс. Новият наставник на "папагалчетата" Абелардо Фернандес заложи на 4-4-2 с Джонатан Кайери и Оскар Мелендо в атака.
Двубоят започна с продължително владение на гостите от "Камп Ноу". Още във втората минута Ракитич получи на дъгата на наказателното поле, но не прецени добре летежа на топката и се провали при замаха за удар. "Папагалчетата" пресираха високо в опит да притеснят шампиона. В седмата минута Френки де Йонг опита много хитро извеждащо подаване за Сержи Роберто, но топката тупна и избяга в аут.
В 22-рата минута съдията Дел Серо Гранде видя нарушение на Де Йонг при спор за висока топка. Марк Рока центрира в наказателното поле, двама футболисти на "бяло-сините" бяха в засада, но не и Давид Лопес, който стреля с глава към далечния ъгъл, а вратарят Нето не помръдна - 1:0.
"Блаугранас" не намираха начин за мигновена реакция. Домакините заиграха с по-голямо самочувствие и продължиха да държат именития си съперник далеч от вратата на Диего Лопес. Едва в 41-вата минута "лос кулес" изградиха първата наистина добра голова опасност. Сержи Роберто центрира към далечната греда, където изникна Лео Меси и аржентинецът стреля с глава - в ръцете на вратаря.
Минута по-късно Луис Суарес се освободи и стреля в близкия ъгъл, като топката срещна гредата и отскочи встрани. В добавената минута на първата част момчетата на Валверде развиха скоростна акция, при която Антоан Гризман върна предсказуемо за Меси и аржентинецът беше затворен.
За второто полувреме Ракитич остана в съблекалнята, а на терена се появи Артуро Видал. В 50-ата минута Жорди Алба центрира отляво, а Луис Суарес някак се вклини между бранителите и се озова абсолютно сам на първа греда. Уругваецът чукна топката и изненада вратаря Лопес с насочване в близкия ъгъл - 1:1.
В 53-ата Суарес получи удар от Бернардо при борба на тревата. Съдията прецени, че тежкото влизане не заслужава картон. В 59-ата Барса направи пълен обрат. Головата атака отново започна отляво чрез Жорди Алба. Защитата на "лос перикитос" не се ориентира и позволи на Луис Суарес да овладее в наказателното поле. Номер "9" центрира с външен фалц към далечната греда, където връхлетя Артуро Видал и реализира с глава - 1:2.
В 65-ата аржентинският вълшебник Меси сътвори страхотен рейд, завършил с елегантно извеждащо подаване. Суарес получи подарък фронтално срещу Лопес, стреля без забавяне, но стражът успя да избие в ъглов. В 75-ата Френки де Йонг загуби топката и след това реши да спира получилата се опасна контра. Холандецът задържа за фланелката Мелендо и получи втори жълт картон.
В 77-ата резервата Ву Лей нанесе опасен удар с глава след центриране отляво - Нето се хвърли и улови. В 87-ата Нето изрита напред, Видал продължи към Луис Суарес, който сам срещу вратаря опита да го прехвърли, но стражът излезе и се справи. В 88-ата китайската перла на домакините Ву Лей получи чудесен пас от Матиас Варгас зад гърба на Лангле и прати превъзходна топка в далечния ъгъл - 2:2. До края не остана време за нищо по-интересно.
На Барселона им предстои пътуване за Саудитска Арабия, където другата седмица ще се разиграва Суперкупата на Испания. Еспаньол получи доза самочувствие при борбата си за оцеляване.