Мората продължава с... пропуските

Нападателят на Атлетико Мадрид Алваро Мората често хвърля в смут футболните фенове с пропуски и колебливи отигравания пред гола. 27-годишният играч има 7 попадения в Ла Лига от началото на сезона и не успя да увеличи головата си сметка при гостуването на столичани на Еспаньол в среща от 26-ия кръг. Мачът завърши без победител - 1:1, след като черногорският защитник на Атлети Стефан Савич си отбеляза автогол в средата на първата част, а две минути след паузата Саул изравни.
Атлетико отново се огъна като гост (видео)

Малко след изравнителното попадение пред Мората се откри златен шанс за 1:2, но нападателят не успя да намери начин да изпрати топката във вратата на каталунските “папагалчета”. Ъгълът действително беше малък, но Мората се намираше на сантиметри от голлинията и вероятно бе длъжен да реализира в тази ситуация в 63-ата минута.