Марек отупа Арда и завърши 7-и в Суперлигата

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) завърши с победа редовния сезон в Суперлигата, след като се наложи над Арда (Кърджали) с 3:0 (25:21, 25:16, 25:13) в мач от последния 22-и кръг, игран тази вечер пред около 200 зрители в спортния комплекс в Дупница.

По този начин Марек завърши 7-о място в крайното класиране с 10 победи, 12 загуби и 27 точки. Така дупничани ще играят в 1/4-финалните плейофи на Суперлигата срещу отбора на Монтана, който остана 2-и с 16 победи, 6 загуби и 49 точки. В 1/4-финалите ще се играе до 2 победи от 3 мача. Арда пък остана на предпоследното 11-о място с 3 победи, 19 загуби и 10 точки и ще се бори за оставане в елита в плейаута срещу бъдещия финалист във Висшата лига.

Интрига имаше само в първия гейм, но за кратко. Гостите от Арда се опитаха да дишат във врата на волейболистите на Найден Найденов, но въпреки това, не успяха да спечелят дори гейм в срещата. След като поведиха с 1:0 гейма, домакините от Дупница просто доиграха мача.

Над всички за Марек бе Димитър Дулчев със страхотните 21 точки (4 блока и 59% ефективност в атака) за победата. За тима на Арда Кирил Хаджиев се отчете с едва 9 точки.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)