Миньор завърши с победа над Пирин

Волейболистите на Миньор (Перник) завършиха с победа участието си в Суперлигата през този сезон. Воденият от Стоян Гунчев тим надигра Пирин (Разлог) с 3:1 (25:17, 23:25, 25:21, 25:16) в мач от последния 22-и кръг на редовния сезон, игран тази вечер в зала "Кракра".

Така перничани останаха на 9-о място в крайното класиране с 8 победи, 14 загуби, 26 точки и не успяха да се класират за плейофите. Пирин пък завърши 5-и с 15 победи, 7 загуби и 43 точки. По този начин на 1/4-финалните плейофи разложани ще играят със звездния тим на Нефтохимик 2010 (Бургас), който приключи на 4-о място с 16 победи, 6 загуби и 46 точки. Играе се до 2 победи от 3 мача, като бургазлии ще имат домакинско предимство.

Домакините от Миньор стартираха ударно със стабилна преднина в първия гейм, която се запази до края. Впоследствие ролите се размениха и Пирин поведоха в резултата във втората част, но позволиха на съперника да изравни. Момчетата на Иван Дурев се мобилизираха в ключовите моменти и спечелиха гейма след 25:23. В третия гейм интригата се завърза от самото начало. Играта бе точка за точка, но в последните минути перничани поведоха и резултатът стана 2:1 в тяхна полза след 25:21. Играчите на Стоян Гунчев доминираха и в четвъртия гейм и спечелиха без проблем с категоричното 25:16 и 3:1.