Добруджа обърна Левски в София и остана трети в редовния сезон (видео + галерия)

Шампионите от Добруджа 07 (Добрич) спечелиха гостуването си на Левски в столичната зала “Универсиада” с 3:1 (27:29, 25:15, 25:22, 25:17) в мач от последния 22-и кръг от волейболната Суперлига на България. Възпитаниците на Мирослав Живков загубиха първата част, която се оказа решаваща за крайното класиране в редовния сезон.
Левски София - Добруджа 1:3
В крайна сметка Добруджа финишира на 3-то масто в крайното класиране и в 1/4-финалните плейофи добруджанци отново ще срещнат Левски.
Двубоят Левски - Добруджа 07 започна изключително равностойно. Двата тима излязоха с най-добрите си волейболисти на игрището и равенството в резултата се запази доста дълго, след което шампионите от Добрич поведоха с 23:22. Левски стигна първи до геймбол след ас на Спас Байрев. Последваха няколко напрегнати минути, в които двата тима на няколко пъти си сменяха водачеството в резултата. В крайна сметка "сините" измъкнаха трудно гейма с 29:27 след атака на Симеон Александров и страхотен блок на капитана Теодор Богданов.
Още в началото на втората част на игрището се появиха резервите на Левски Гордън Люцканов и Молослав Димов. Шампионите от Добруджа успяха да поведат с 8:5 до първото техническо прекъсване. Постепенно гостите наложиха волята си и без проблем спечелиха втората част с 25:15.
Волейболистите на Левски започнаха доста по-добре третата част. Възпитаниците на Мирослав Живков поведоха с 15:13, но подмладения състав на “сините” се движеше на близка дистанция. Гордън Люцканов успя да намали до 19:20. Жулиен Георгиев и съотборниците му съумяха да затворят, мака и не много лесно, третата част с 25:22.
Шампионите от Добрудгжа дръпнаха с категоричното 8:1 при първото техническо прекъсване. Постепенно “сините” намалиха разликата до 6:12. Ас на Симеон Александров и 12:16. Волейболистите на Добруджа започнаха да грешат много често, но и това не им попоречи да запазат добра преднина от 22:17. Ас на Алекс Грозданов и мачбол при 24:17. Победата за шампионите дойде след атака по блокадата на Димитър Маринков за 25:17.
ЛЕВСКИ - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 1:3 (29:27, 15:25, 22:25, 17:25)
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 1, Спас Байрев 12, Симеон Александров 16, Мартин Павлов 3, Теодор Богданов 1, Александър Кордев 4 - Ивайло Лалов-либеро (Гордън Люцканов 8, Милослав Димов 5, Людмил Бенов, Иван Панков 6, Цветан Бонев-либеро)
Старши-треньор: Петър Шопов
ДОБРУДЖА 07: Денимир Димитров 3, Жулиен Георгиев 21, Димитър Маринков 13, Мартин Мечкаров 4,, Илия Петков 6, Алекс Грозданов 7 - Христо Христов-либеро (Трифон Лапков 9, Светослав Арнаудов 4, Денис Чавдаров)
Старши-треньор: Мирослав Живков.
СНИМКИ: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - ДОБРУДЖА 1:3 - ТУК!!!!