ЦСКА разби Нефтохимик в София! "Червените" страхотни на блокада (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Отборът на ЦСКА започна с чиста и напълно заслужена победа над първия носител на Суперкупата на България Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:19, 25:18, 25:20) в мач от I кръг на волейболната Суперлига за мъже. Двубоят се игра пред около 250 зрители в зала "Васил Симов".

Наставникът на домакините Александър Попов изненада с включването в стартовия състав на разпределителя Владимир Станков и на диагонала Иван Крачев.
ЦСКА - Нефтохимик 3:0
За Нефтохимик дебютира бившият национал Красимир Гайдарски, който се върна във волейбола след двегодишно прекъсване, и замени Стоян Самунев, който има контузия в ръката.

Двубоят в зала “Васил Симов” започна равностойно, но възпитаниците на Александър Попов успяха да дръпнат с 3 точки при 12:9. “Червените” поведоха с 16:12 при второто техническо прекъсване. Посрещането на бургазлии не бе на ниво това помогна на блокадата на ЦСКА да заработи много добре. Двоен блок на Христо Цветанов и Ивайло Стефанов доведе резултата до 22:16. Иван Крачев заби последната точка за ЦСКА в първата част за 25:19.

Гостите от Бургас поведоха в началото на втория гейм с 5:4 след два поредни аса на Явор Генов. “Червените” успяха да обърнат развоя и на свой ред поведоха с 12:9. Наставникът на Нефтохимик Петър Дочев реши да потърси промяна и замени Мартин Пенев с младия Георги Петров. ЦСКА продължи да диктува играта и поведе със 17:12. Перфектната блокада на “червените” продължи да работи почти на 100% и изведе домакините до геймбол при 24:17. ЦСКА спечели и втората част с 25:18.

Бургазлии успяха да са равностойни доста по-дълго време в началото на третата част. Весе пак ЦСКА поведе с 14:12 и 16:12 при второто техническо прекъсване. Разликата от 4 точки се запази до 22:18, след което Иван Крачев атакува мощно диагонала на единична блокада за 23:18. Успехън на ЦСКА в третата част с 25:20 и в мача дойде след атака на Пламен Шекерджиев от зона 2.
Волейболистите на ЦСКА бяха перфектни на блокада и записаха 15 срещу само 2 за Нефтохимик, което предреши изхода на мача.

Иван Крачев изигра страхотен мач и заби 19 точки (4 блока, 60% ефективност в атака), а Христо Цветанов добави още 11 точки (5 блока, 75% ефективност в атака).
Петър Христов бе най-резултатен за гостите с едва 9 точки.

ЦСКА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)
ЦСКА: Владимир Станков 4, Иван Крачев 19, Ивайло Стефанов 5, Пламен Шекерджиев 9, Тодор Костов 9, Христо Цветанов 11 - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: Александър Попов

НЕФТОХИМИК: Лукаш Силва 2, Петър Христов 9, Явор Генов 7, Мартин Пенев 3, Красимир Гайдарски 5, Георги Чалъков 8 - Мартин Иванов-либеро (Марио Силва, Теди Дремсизов, Георги Петров 5)
Старши-треньор: Петър Дочев.

ЦСКА - Нефтохимик 3:0+41

СНИМКИ: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - НЕФТОХИМИК 3:0 - ТУК!!!