Пирин стартира с лесно 3:0 над Арда в Суперлигата

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) започна ударно в Суперлигата в България през новия сезон, след като надигра категорично у дома Арда (Кърджали) с 3:0 (25:22, 25:16, 25:21) в мач от 1-ия кръг, игран тази вечер в зала "Септември".

Волейболистите на треньора Иван Дурев владееха инициативата през цялото време, а във втория гейм преднината им достигаше 8:4 и 16:7 при техническите прекъсвания. Най-равностоен се оказа последната част, но и в нея домакините от Пирин не се пречупиха и записаха първата си победа след 25:21 и 3:0. Любопитен факт е, че един срещу друг на полето се изправиха двама братя - Венцислав Георгиев от Пирин и Илиян Георгиев от Арда.

Именно Венци Георгиев бе най-полезен за Пирин с 15 точки (4 блока и 41% ефективност в атака), а Георги Елчинов добави 12 точки (2 аса, 50% ефективност в атака и 57% перфектно посрещане) за победата. За тима на Арда капитанът Невен Нешев завърши с 14 точки.

Във втория кръг на Суперлигата Пирин гостува на шампиона Добруджа 07 (Добрич), който стартира с победа като гост на Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 гейма. Кърджалийци пък отново са гости, но този път на Миньор (Перник), който започна с поражение от Монтана с 0:3. Срещите са съответно в понеделник (24 октомври) от 18,30 часа и в неделя (23 октомври) от 16,00 часа.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:22, 25:16, 25:21)
ПИРИН: Дилян Игнатов 2, Венцислав Георгиев 15, Георги Елчинов 12, Благовест Катранджиев 7, Костадин Гаджанов 8, Мартин Кръстев 4 - Виктор Копанаров-либеро (Боян Иванов 3, Георги Левенов, Владимир Панев)
Старши-треньор: Иван Дурев
АРДА: Райчо Раев 2, Тихомир Георгиев 5, Кирил Хаджиев, Невен Нешев 14, Ивайло Великов 6, Младен Кавалджиев 2 - Николай Колев-либеро (Валентин Димов 3, Илиян Георгиев 5, Кристиан Пенчев, Димитър Узунов)
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на Пирин)