Черно море се завърна с победа в Суперлигата

Мъжкият волейболен отбор на Черно море (Варна) се завърна с победа в Суперлигата на България след двегодишно отсъствие. "Моряците", водени от треньора си Юли Тупанков, надиграха у дома Славия с 3:0 (25:22, 25:17, 25:20) в мач от 1-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в местната зала "Христо Борисов".

Така варненци показаха, че са в отлична форма и заявиха амбиции за сериозно присъствие в първенството. Въпреки чистата победа, все пак амбициозният състав на Славия оказа съпротива. Равностойна игра имаше още в първия гейм, но най-оспорвана бе третата част, в която дори "белите" имаха предимство на моменти. Все пак, волейболистите на Черно море съумяха да устоят до край и да спечелят с 3:0.

Във втория кръг на Суперлигата Чено море гостува на Монтана, който стартира с домакинска победа над Миньор също с 3:0 гейма. "Белите" пък играят с ЦСКА, който пък започна с категоричен успех над носителя на Купата и Суперкупата на България Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0. Срещите са съответно в неделя (23 октомври) и петък (21 октомври) от 18,00 часа.

Снимка: narodensport.eu