Световният шампион Австралия взе важна победа над Великобритания

Световният шампион в хокея на трева на при мъжете Австралия запази живи шансовете си да се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир, след като се наложи с 2:1 над Великобритания в четвъртия си мач от група "А".

След безрезултатни първи 50 минути на мача двата отбора оставиха развръзката за последните 10, в които паднаха и трите гола.

Арън Залевски откри резултата в полза на австралийците в 50-ата минута, а Джейкъб Уетън покачи на 2:0 пет минути по-късно. В 58-ата минута британците намалиха чрез Ашли Джаксън, но нямаха време да потърсят изравнителен гол в оставащите по-малко от 120 секунди.

Така австралийците излязоха на трето място в подреждането с 6 точки зад водачите Белгия и Испания, които разделят първото място с пълен актив от 9 пункта и мач по-малко. В последния си мач "озитата" срещат домакина Бразилия, който снощи допусна четвърта поредна загуба, след като отстъпи с 0:9 пред Нова Зеландия.

Ник Уилсън се разписа 4 пъти за новозеландците, докато другите голове станаха дело на Шей Нийл, Саймън Чайлд, Кейн Ръсел, Стивън Джийнс и Ник Уудс.

С победата Нова Зеландия излезе на четвърто място с 4 точки, колкото има и петият Великобритания.

Срещи от турнира по хокей на трева за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!