Нова Зеландия се класира на четвъртфиналите на олимпийския турнир по хокей на трева

Олимпийският шампион Германия спечели голямото дерби от груповата фаза на турнира по хокей на трева при мъжете, след като надигра европейския шампион Холандия с 2:1. Двубоят, който бе повторение на финала от Олимпиадата в Лондон, бе много оспорван, като двата отбора си поделиха по едно полувреме. Германците откриха още в 7-ата минута чрез Флориан Фукс, а в 3-ата минута на второто полувреме увеличиха на 2:0 чрез Матс Грамбуш.

Изоставането от 0:2 освободи холандците от напрежението и те хвърлиха всичко в атака. Това даде резултат, след като в 44-ата минута Севериано ван Ас върна едно попадение. В последните 15 минути холандците бяха по-активни, но не успяха да стигнат до нов гол.

С победата Германия спечели група "В" с 13 точки, докато Холандия остава на второ място с 10. Третата позиция е за тима на Индия, който завърши 2:2 с Канада.

Аржентина обаче може да се пребори за третата позиция, ако победи Ирландия. Победа за Ирландия пък ще класира островната страна в следващата фаза. В група "А" Великобритания завърши 1:1 срещу Испания и не успя да се класира за четвъртфиналите, след като остана на пето място с 5 точки. Иберийците пък продължават напред като втори отбор в групата с 10 точки.

Нова Зеландия победи с 3:1 осигурилия си първото място Белгия и със 7 точки си гарантира място в топ 4, с което и продължаване напред. От групата за четвъртфиналите се класира и световният шампион Австралия, който по-късно среща домакина и аутсайдер Бразилия.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!