Евро 2024: Англия - Словакия 0:1

Република Корея обърна Япония на старта на Олимпиадата

Волейболистките от националния отбор на Република Корея започнаха с победа участието си на Олимпиадата в Рио 2016. Корейките успяха да обърнат Япония с 3:1 (19:25, 25:15, 25:17, 25:21) в първия си мач от Група А на женския турнир, игран този следобед пред над 5500 зрители в зала "Мараканазиньо". Срещата бе повторение на малкия финал от Лондон 2012, когато Япония спечели с 3:0.

Във втория кръг мачове в групата Република Корея играе срещу силния тим на Русия, който стартира тази нощ срещу Аржентина, а японките ще търсят първата си победа срещу Камерун. Двубоите са съответно във вторник (9 август) от 02,30 часа през нощта и в понеделник (8 август) от 17,35 часа българско време.

Тимът на Япония доминираше в първия гейм благодарение на добре насочените си сервиси и постепенно дръпна с 20:13. Край на гейма сложи атака на Харуйо Шимамура - 25:19. Корейките реагираха веднага и буквално смазаха съперничките във втората част след страхотна игра в защита и мощните атаки на звездата им Йеон Кун Ким - 25:15. Третият гейм бе равностоен до средата, след което Република Корея отново дръпна в резултата. В крайна сметка корейските волейболистки спечелиха с 25:17 след силни изяви на Хио Джин Ян. Японките се опитаха да останат в мача благодарение на Саори Сакода, но Република Корея затвори гейма в своя полза при 25:21 след нова атака на Ян, а с това и мача с 3:1.

Над всички за корейския тим бе Йеон Кун Ким със страхотните 30 точки (2 блока, 56% ефективност в атака и 39% перфектно посрещане), а Хио Джин Ян добави още 21 точки (4 блока, 4 аса и 39% ефективност в атака) за победата. За японките Мию Нагаока реализира 19 точки (41% ефективност в атака).

ЯПОНИЯ - РЕПУБЛИКА КОРЕЯ 1:3 (25:19, 15:25, 17:25, 21:25)
ЯПОНИЯ: Харука Мияшита 1, Мию Нагаока 19, Саори Кимура 12, Юки Иший 10, Харуйо Шимамура 5, Ерика Араки 9 - Ариса Сато-либеро (Котоки Заясу, Канами Таширо, Юрие Набея 1, Саори Сакода 3, Маи Ямагучи 5)
Старши-треньор: Масайоши Манабе
РЕПУБЛИКА КОРЕЯ: Хио Хи Ли, Хиджин Ким 5, Йеон Кун Ким 30, Джеонга Парк 3, Хио Джин Ян 21, Су Джи Ким 4 - Хае Ран Ким-либеро (Юн Джу Хван, Джаейеон Ли 11, Хие Сеон Юм, Джи Юн Нам, Ю На Бае)
Старши-треньор: Джун Чул Ли.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!