Япония с лесна победа над Камерун

Женският национален волейболен отбор на Япония постигна лесна първа победа на Олимпийските игри в Рио 2016. Японските волейболистки биха без проблеми очертаващия се като аутсайдер тим на Камерун с 3:0 (25:20, 25:15, 25:17) във втората си среща от Група А на турнира, играна тази вечер пред около 5500 зрители в зала "Мараканазиньо".

По този начин Япония има 1 победа, 1 загуба и 3 точки, а камерунките все още са без победа до момента и без спечелена точка. В третия кръг мачове в групата японките играят срещу домакините - двукратния олимпийски шампион Бразилия, докато Камерун ще срещне европейските шампионки от Русия. Срещите са съответно в четвъртък (11 август) от 04,35 часа през нощта и в сряда (10 август) от 23,05 часа българско време.

Първият гейм бе равностоен до 18:18, след което благодарение на отличната си игра в защита и атаки на Мию Нагаока и Юки Иший Япония го спечели с 25:20. В началото на втората част Камерун поведе с 9:4 след силни изяви на Теорен Абоа Мбеза, но японките реагираха мигновенно, за да вземат гейма с разгромното 25:15. Япония поведе с 8:0 в третия гейм чрез капитанката си Саори Кимура, след което спокойно спечели гейма с 25:17 и мача с 3:0.

Най-полезна за японския отбор стана Мию Нагаока с 16 точки (1 блок и 43% ефективност в атака), а Саори Кимура (2 аса, 36% ефективност в атака и 24% перфектно посрещане) и Юки Иший (1 блок, 1 ас и 21% ефективност в атака) добавиха по 13 точки за победата. За камерунките Кристел Чуджанг Нана завърши с 12 точки.

ЯПОНИЯ - КАМЕРУН 3:0 (25:20, 25:15, 25:17)
ЯПОНИЯ: Харука Мияшита 1, Мию Нагаока 16, Саори Кимура 13, Юки Иший 13, Харуйо Шимамура, Ерика Араки 7 - Ариса Сато-либеро (Саори Сакода 2, Котоки Заясу, Канами Таширо 1, Маи Ямагучи 4, Юрие Набея)
Старши-треньор: Масайоши Манабе
КАМЕРУН: Анриет Кула 3, Летисия Мома Басоко 8, Кристел Чуджанг Нана 12, Абдулкарим Фаузия 5, Стефани Фотсо Могунг 6, Теорен Абоа Мбеза 8 - Раиса Насер-либеро (Виктоар Нгон Нтаме, Бертраде Бикатал, Бодо Маделайн Саманта)
Старши-треньор: Жан Рене Аконо.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!