Русия даде гейм на Република Корея

Европейският волейболен шампион при жените Русия постигна втора победа на Олимпийските игри в Рио. Волейболистките на "Сборная" дадоха гейм и надделяха над Република Корея с 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:14) във втория си мач от Група А на турнира, игран тази нощ пред близо 5500 зрители в зала "Мараканазиньо".

По този начин рускините са на 2-о място във временното класиране в групата с 2 победи от 2 мача и 6 точки, с колкото е и лидера Бразилия. Република Корея пък е на 4-о място с 1 победа, 1 загуба и 3 точки. В третия кръг мачове в Група А Русия ще играе срещу аутсайдера Камерун, а корейките срещу Аржентина. Срещите са съответно утре (10 август) от 23,05 часа и в четвъртък (11 август) от 02,30 часа през нощта българско време.

Най-полезни за руския тим станаха Наталия Гончарова (3 блока и 22% ефективност в атака) и Татяна Кошельова (1 блок, 4 аса и 53% ефективност в атака) с по 22 точки за победата. За Република Корея звездата и капитанка на отбора Йеон Кун Ким реализира 20 точки (2 блока, 2 аса, 16% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане), а Хио Джин Ян добави 17 точки (2 блока, 3 аса и 50% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.

РУСИЯ - РЕПУБЛИКА КОРЕЯ 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:14)
РУСИЯ: Екатерина Косяненко 1, Наталия Гончарова 22, Татяна Кошельова 22, Яна Шчербан 1, Ирина Заряжко 7, Ирина Фетисова 8 - Анна Малова-либеро (Даря Малигина, Вера Ветрова, Ирина Воронкова 13, Анастасия Шляховая 5)
Старши-треньор: Юрий Маричев
РЕПУБЛИКА КОРЕЯ: Хио Хи Ли 1, Хиджин Ким 8, Йеон Кун Ким 20, Джаейеон Ли 7, Су Джи Ким 1, Хио Джин Ян 17 - Хае Ран Ким-либеро (Джие Юн Нам, Йеонгах Парк 3, Ю На Бае 6, Хие Сеон Юм)
Старши-треньор: Джун Чул Ли.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!