Евро 2024: Полша - Нидерландия 1:1

САЩ с труден обрат над Иран в Световната лига (ВИДЕО + СНИМКИ)

Волейболистите от националния отбор на САЩ постигнаха втора победа в Световната лига. Момчетата на селекционера Джон Спероу успяха да обърнат и надиграят доста трудно Иран с 3:1 (23:25, 25:13, 27:25, 26:24) във втората си среша от турнира в Група В, играна късно снощи пред над 3500 зрители в зала "Кариока Арена 1" в Рио де Жанейро.

Така американците имат 2 победи от 2 мача и 6 точки, с колкото са и домакините от Бразилия, които пък снощи биха Аржентина с 3:0. "Персите" и "гаучосите" продължават да са без победа и без спечелена точка до момента. В последните срещи от Група В САЩ излиза срещу "Селесао" в директен сблъсък за първото място, а Аржентина излиза срещу Иран. Срещите са тази нощ (19 юни) съответно от 04,10 и 02,30 часа българско време.

Първият гейм бе много равностоен от началото до края. От едната на страна на мрежата блестяха Мир Саейд Маруфлакрани и Шахрам Махмуди, а от другата над всички бяха Матю Андерсън и Тейлър Сандър. Все пак "персите" успяха да го вземат в своя полза след 25:23. САЩ започнаха да изпълняват много добри сервиси във втората част и след нови силни изяви в атака на Андерсън, подпомогнат от Дейвид Лий и Ръсел Холмс, американците спечелиха с разгромното 25:13. Следващите два гейма също бяха напълно равностойни, като единствено благодарение на играта на Матю Андерсън САЩ успяха да ги измъкнат - 27:25 и 26:24, а с това и крайната победа с 3:1.

Най-полезен за американците закономерно стана Матю Андерсън с 23 точки (3 блока и 63% ефективност в атака), а Тейлър Сандър добави още 14 точки (4 блока, 1 ас, 38% ефективност в атака и 28% перфектно посрещане) за успеха. За иранците Шахрам Махмуди реализира 16 точки.

САЩ - ИРАН 3:1 (23:25, 25:13, 27:25, 26:24)

САЩ: Мика Кристенсън 6, Матю Андерсън 23, Тейлър Сандър 14, Аарън Ръсел 7, Дейвид Лий 10, Ръсел Холмс 6 - Ерик Шоджи-либеро (Гарет Миагутутия 2, Кавика Шоджи)
Старши-треньор: Джон Спероу