Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Севиля пребори Малага в мач с 2 червени картона (видео)

Отборът на Севиля надви с 2:1 Малага в андалуско дерби, открило втория полусезон в Ла Лига. Кевин Гамейро реализира две попадения за "бяло-червените" (40 и 42), а Шарлиз се разписа в 71-ата минута. Висенте Ибора (83) и Артур Бока (92) получиха червени картони. С успеха тимът на Унай Емери се вдигна на петото място, но е на цели седем точки зад Виляреал, а "жълтите" имат и мач по-малко.

Гостите от "Ла Росаледа" започнаха по-агресивно и в първите минути отправиха четири удара срещу само един в графата на домакините. В десетата минута Нордин Амрабат отправи мощен шут от 20 метра, ала не намери очертанията на вратата. В 12-ата Карлос Камени направи грешка, от която Кевин Гамейро не съумя да се възползва.

В 18-ата Роберто Росалес стреля от 22 метра - Серхио Рико плонжира и улови ниската топка. В 33-ата Беноа Тремулинас свали с глава за Михаел Крон-Дели, който сам срещу вратаря насочи покрай гредата в аут.

В 40-ата минута Адил Рами изрита топката от фал, тя прелетя 60 метра, а Гамейро с първото докосване прехвърли технично вратаря Камени - 1:0. Цялата защита на "бяло-сините" беше матирана с едно наглед безобидно дълго подаване. В 42-ата "деветката" на севилци вкара и втори гол. Витоло разви прекрасно контраакция по дясното и подари топката на френския стрелец, който копна над камерунския страж - 2:0.

Шарлиз изпусна първата добра възможност за втората част, след като Рико спаси в 52-ата минута. Две минути по-късно топката се разходи необезпокоявана в малкото наказателно поле. В 69-ата Уелигтон изчисти от голлинията след разбъркване в наказателното поле на състава от Коста дел Сол.

В 71-ата малагийският тим намали головата дистанция, след като Шарлиз отбеляза на втората греда. В 75-ата Шарлиз можеше да се разпише за втори път, но сам срещу Рико не беше прецизен. В рамките само на три минути между 80-ата и 83-ата Висенте Ибора си изкара два жълти картона, като вторият дойде след грубо нарушение срещу Начо Камачо. В 92-ата минута и Артур Бока получи втори жълт картон заради удар с лакът в лицето. Бранителят на гостите беше получил жълтия си картон секунди по-рано заради друго нарушение.

Снимка: "Марка"