Севиля взе комфортен аванс срещу изненадата Мирандес (видео)

Отборът на Севиля направи огромна крачка към полуфиналите в турнира за Купата на краля. Андалусийци спечелиха с 2:0 у дома срещу втородивизионния Мирандес и могат да са спокойни преди реванша. Попаденията в двубоя на "Рамон Санчес Писхуан" реализираха Стеван Нзонзи в 20-ата минута и Витоло дълбоко в добавеното време.

Предвид предстоящото тежко гостуване на Атлетико Мадрид през уикенда, наставникът на Севиля Унай Емери даде почивка на голяма част от титулярите си. Домакините бяха в отлична форма с 10 победи от последните си 13 мача, но и Мирандес пристигна със самочувствие след гръмкото 3:0 като гост на Депортиво Ла Коруня в предишния кръг на надпреварата.

В средата на първата част Нзонзи овладя пас от Даниел Карисо и не остави шансове на Раул Фернандес - 1:0. Гостите се бранеха смело и след почивката дори на няколко пъти създадоха напрежение пред вратата на Севиля. Те обаче бяха попарени в третата минута на добавеното време, когато Михаел Крон-Дели отклони топката към Витоло и той нямаше как да сбърка.

Реваншът на "Естадио Муннисипал де Андува" е следващата сряда.

СЕВИЛЯ - МИРАНДЕС 2:0
1:0 Нзонзи (20)
2:0 Витоло (90)