Арсенал размаза Ман Юнайтед и го свали от върха с историческа голова вихрушка (видео)

Отборът на Арсенал размаза Манчестър Юнайтед с класическото 3:0 в голямото дерби на осмия кръг от Висшата лига и по този начин свали "червените дяволи" от върха в класирането. Възпитаниците на Арсен Венгер отнесоха съперника с историческа голова вихрушка в първите 20 минути на двубоя. Алексис Санчес на два пъти в 6-ата и 20-ата минута и Месут Йозил в седмата забиха най-бързите три гола от началото на двубой в историята на Манчестър Юнайтед, за да оформят рано-рано крайния резултат от срещата.

Тимът на Арсенал поведе рано в двубоя, с което бе даден старт на головата серия. Алексис Санчес откри резултата след само шест минути игра с изключително красив гол. Чилиецът заби топката с пета в мрежата на Давид де Хеа, след като получи прострелен пас от Месут Йозил. Само минута и половина по-късно Месут Йозил удвои с удар от границата на малкото наказателно поле. Този път Тио Уолкот проби в наказателното поле и върна топката почти от аутлинията към точката на дузпата, където Йозил бе оставен абсолютно непокрит и с удар по тревата не остави шансове на Давид де Хеа дори да мръдне в посока топката - 2:0.

В 20-ата минута на срещата домакините продължиха наказателната си акция. Алексис Санчес заби топката в горния ляв ъгъл зад Давид де Хеа с мощен удар от границата на наказателното поле след самостоятелен пробив. И второто попадение на Санчес бе изключително красиво, както и първия му гол в мрежата на гостите.

След този звучен шамар в рамките само на 20-на минути, Манчестър Юнайтед не успя да се окопити до края на първото полувреме и можеше да получи дори четвърти гол, но до такъв не се стигна.

След почивката Арсенал определено намали темпото, а Манчестър Юнайтед направи промени, с които да "запуши дупките" от първата част. В игра за тима на Луис ван Гаал се появиха Маруан Фелаини и Антонио Валенсия, заменили Мемфис Депай и Матео Дармиан, което заздрави играта на гостите. Въпреки това "червените дяволи" не успяха да създадат почти нищо интересно пред вратата на Петер Чех, който през целия мач нямаше запомнящо се спасяване, макар да отрази пет удара в рамките на своята врата. Най-сериозната ситуация пред вратата на домакините за цялата втора част бе нахлуване на Бастиан Швайнщайгер в накзателното поле, което бе спряно от Чех. Германският национал падна след съприкосновението с вратаря, но за дузпа не можеше да става и дума.

От своя страна Арсенал имаше възможности да забие и четвърти "пирон в ковчега" на съперника в това дерби. Влезлите като резерви Оливие Жиру и Алекс Окслейд-Чембърлейн имаха положения да вкарат, като вторият дори тресна напречната греда зад Давид де Хеа в 93-ата минута.

Победата изкачи Арсенал на второто място в класирането на Висшата лига с 16 точки, само на две зад лидера Манчестър Сити. След свалянето си от върха и прекъснатата серия от три поредни победи в шампионата, "червените дяволи" останаха с еднакъв актив с днешните си "палачи" и също имат 16 точки.