Ман Сити помля Нюкасъл и се върна на върха, Агуеро почти като Левандовски (видео)

Манчестър Сити се върна на върха във временното класиране на Премиър лийг, след като разгроми с 6:1 Нюкасъл, слагайки край на серията си от две поредни шампионатни загуби. Двубоят ще се запомни с изключителното представяне на Серхио Агуеро, който отбеляза пет гола за 20 минути (42', 49', 50', 60', 62'). Кевин де Бройне добави едно попадение (53'), като по този начин "гражданите" съсипаха своя съперник, който иначе поведе в резултата чрез Александър Митрович (18').

Пабло Сабалета, който се възстанови от контузия, започна като титуляр за първи път през този сезон. Еляким Мангала се завърна в центъра на отбраната, а Фернандо стартира вместо контузения Туре Яя. Кевин де Бройне, Давид Силва, Рахим Стърлинг и Серхио Агуеро започнаха за първи път заедно в предни позиции в двубой от Премиър лийг.

Една промяна имаше в състава на Нюкасъл в сравнение с равенството с Челси. Йоан Гуфран замени контузения Джак Колбек.

Домакините пропуснаха чудесна възможност да открият резултата в осмата минута, когато Де Бройне изпълни добре пряк свободен удар, Крул изби, но Силва върна към Фернандо, който не успя да прати топката във вратата. Малко след това Давид Силва прехвърли Крул, но и вратата.

В 14-ата минута "свраките" показаха зъби, след като Митрович засече от движение центриране на Мбемба отляво, но Харт улови. Четири минути по-късно обаче Митрович не остави шанс на стража на Сити, след като засече с глава центриране на Вайналдум. Това бе първи гол за сръбския нападател след привличането му на "Сейнт Джеймсис Парк". Силното представяне на Нюкасъл продължи и в следващите минута, като първо гол на Перес бе отменен заради засада, а след това Митрович пропусна нови две ситуации. При едната нападателят стреля над вратата, а след това Джо Харт спаси, останал очи в очи с нападателя.

В 34-ата минута Серхио Агуеро получи от Фернандиньо и стреля по диагонала, но топката премина встрани от вратата. Последва неточен удар и на Ферандиньо. Три минути преди края на първата част домакините изравниха. Давид Силва центрира към далечната греда, Фернандиньо свали много добре към Агуеро, който плонжирайки простреля отблизо с глава Крул.

Манчестър Сити започна ударно второто полувреме. Серхио Агуеро вкара две бързи попадения в 49-ата и 50-ата минута. При първия гол Мбабу подари топката на Де Бройне, който продължи към Силва. Испанецът намери Агуеро, който стреля с левия крак и след рикошет топката влезе в левия ъгъл. Секунди по-късно голмайсторът на Сити оформи своя хеттрик, след като получи от Де Бройне и завърши хладнокръвно - 3:1. Нюкасъл обаче вече бе на земята и не можеше да се изправи. Сити пък продължи с головете. Де Бройне направи 4:1 в 53-ата минута след много красив и техничен удар от въздуха.

В 60-ата минута Агуеро вкара четвъртия си гол в мача с удар в далечния ъгъл, а две минути след това закръгли сметката си на пет гола, засичайки на далечната греда центриране на Де Бройне.  Аржентинецът отбеляза всичките си попадения в рамките на 20 минути, но не можа да доближи рекорда на Роберт Левандовски, който наскоро изуми света с пет гола за девет минути срещу Волфсбург.

Мануел Пелегрини обаче реши в 66-ата минута да замени своя герой и така той не успя да запише други голови рекорди.

Ман Сити се върна на върха с актив от 18 точки, като утре досегашният лидер Манчестър Юнайтед гостува на Арсенал и има шанс отново градските съперници да разменят местата си. Нюкасъл остава на дъното с едва три точки.