Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Кристъл Палас се намъкна в тройката след успех над Уест Бром (видео)

Кристъл Палас победи заслужено Уест Бромич на "Селхърст Парк" с 2:0, благодарение на което лондончани се изкачиха на трето място във временното класиране на Премиър лийг. Яник Боласие откри в 68-ата минута, а Йоан Кабай (89') бе точен от дузпа за успеха на "орлите".

Домакините доминираха тотално през първата част, като най-активен бе Уилфред Заха. "Орлите" отправиха цели десет удара до почивката, но така и не успяха да материализират превъзходството си. Най-чистото положение се откри именно пред бившия играч на Манчестър Юнайтед, който в 37-ата минута преодоля за пореден път Брънт и стреля в близкия ъгъл, но Майхил успя да спаси. Малко преди тази ситуация домакините претендираха и за дузпа, след като Гейл падна в наказателното поле след единоборство с Честър. Джон Мос обаче подмина ситуацията.

В 62-ата минута имаше втора спорна ситуация в наказателното поле на гостите. Този път топката срещна ръката на Гарднър след свободен удар, изпълнен от Кабай. Отново сигнал не последва. Шест минути по-късно логичното се случи и Кристъл Палас поведе в резултата. Кабай центрира много меко в наказателно поле, а Боласие бе оставен непокрит на далечната греда и засече с глава.

В 88-ата минута Заха спечели дузпа за Кристъл Палас във втори пореден мач, след като преодоля Брънт, който го фаулира в наказателното поле. Кабай бе безупречен от бялата точка за крайното 2:0.

Палас е на трето място във временното класиране с актив от 15 точки, докато УБА е 15-и с 8 пункта.