Бас Дост стана от пейката, за да измъкне "вълците" (видео)

С два гола на появилия се като смяна Бас Дост в заключителните минути Волфсбург трудно надви Херта (Берлин) с 2:0 у дома в мач от петия кръг на Бундеслигата. По този начин "вълците" продължават без загуба и са на 4 точки от лидера Байерн (Мюнхен), на който ще гостуват във вторник в дербито от междинния кръг.

Наставникът Дитер Хекинг реши да направи някои промени след победата с 1:0 над ЦСКА (Москва) в Шампионската лига във вторник и Дост седна на пейката, а от първата минута стартира Никлас Бендтнер. Лорда обаче не се представи на висота и се наложи холандецът да влиза, за да оправя нещата.

Гостите от Берлин имаха няколко много добри възможности и като нищо можеха да си тръгнат поне с точка. Само през първото полувреме капитанът на Волфсбург Диего Беналио спаси опасни удари на Генки Харагучи, Ведад Ибишевич, застрашил мрежата след задна ножица, и на Толга Джиерджи. В 65-ата минута Ибишевич пак беше на косъм от гола.

На другата врата неточни бяха Налдо и Юлиан Дракслер, чийто удар с глава беше отразен от Руне Йорщайн, заменил получилия контузия титуляр Томас Крафт.

Дост се появи в игра в 71-ата минута и шест по-късно вече ликуваше, след като той и Калиджури "избягаха" от изкуствената засада и нямаше как да не реализират за 1:0.

Две минути преди края Фабиан Лустенбергер фаулира Дракслер в наказателното поле и Дост заби второто попадение от бялата точка.