Той не е човек! Левандовски смая света (видео + галерия)

В мач за историята Роберт Левандовски вкара всичките пет гола за Байерн (Мюнхен) при унищожителното 5:1 над Волфсбург в среща от шестия кръг на Бундеслигата. Нападателят не започна сред титулярите, но след като "вълците" водеха с 0:1, се наложи да влиза на полувремето. Той набързо привлече вниманието на целия свят върху себе си, след като в рамките на девет минути наниза пет попадения. До днес Левандовски не беше забивал повече от два гола за Байерн в един мач от Бундеслигата, но тази вечер счупи рекордите. По този начин шампионите продължават без грешка, като утре могат да бъдат застигнати от Борусия (Дортмунд), който е другият тим с пълен актив до момента.

Гуардиола подреди своите в 4-3-3 с Томас Мюлер, Дъглас Коща и Марио Гьотце в предни позиции. Дитер Хекинг се завърна към обичайното с 4-2-3-1, като Дракслер беше изтеглен на крилото, а Макс Крузе зае позиция зад Бас Дост.

Гостите се затваряха много добре в началните минути и затова баварците се задоволиха с изстрели от далечно разстояние. Така Дъглас Коща пробва рефлекса на Диего Беналио в 7-ата минута, а десетина по-късно доста по-мощен шут на Мюлер излетя в аут.

Носителят на Купата на Германия организира първата опасност чак в 19-ата минута, когато Калиджури центрира към Дракслер, но той не успя а стигне до топката.

В 26-ата минута обаче двамата си размениха ролите и италианският национал разстреля Мануел Нойер след перфектно подаване на новия си съотборник.

Байерн (Мюнхен) - Волфсбург 5:1

Коща беше най-близо до изравняването в 31-ата минута, но и този път Беналио не трепна.

В 38-ата минута превърналото се в запазена за Нойер марка да излиза далеч извън полето си за малко не доведе до втори гол. Вратарят стигна чак до центъра, където играчите на Волфсбург му отнеха топката и последва шут на Жошуа Гилавоги и "Алианц Арена" замлъкна, за да си отдъхне, след като кълбото се отби в гредата и излезе навън.

На полувремето Гуардиола веднага направи две промени, като Хавиер Мартинес заигра в центъра на защитата, за да може Дейвид Алаба да помага по левия бек, а Левандовски се включи напред до Мюлер. Пеп едва ли си е представял как това ще се отрази на срещата оттук нататък...

Само в рамките на девет минути - между 51-ата и 60-ата, Лева "унищожи" съперника с пет (да, пет!) попадения. Второто беше от засада, но това няма значение в случая. Бившият реализатор на Борусия (Дортмунд) дори на два пъти пропусна шести, след като първо Рикардо Родригес изби от голлинията, а след това Данте блокира поредната тупалка, която летеше към мрежата. В края реферът дори не даде продължение, за да спести мъките на гостуващия отбор.