Новата звезда на "вълците" ухапа Жоро Миланов и ЦСКА (видео + галерия)

Волфсбург победи с 1:0 ЦСКА (Москва) в мач от група "В" на Шампионската лига. Единствения гол за домакините отбеляза новата покупка Юлиан Дракслер в 40-ата минута. Германският тим доминираше и заслужено стигна до трите точки, а ЦСКА почти не създаде положения пред вратата на Диего Беналио.

Георги Миланов влезе като резерва за руснаците в 78-ата минута на мястото на Зоран Тошич, но не можа да помогне на ЦСКА да избегне загубата.

Волфсбург се завърна в Шампионската лига, където дебютира през сезон 2009/10 с домакинство именно на ЦСКА (Москва). Тогава "вълците" се наложиха с 3:1, но въпреки това
отпаднаха още в групите, а "армейците" продължиха напред. Наставникът на германския тим Дитер Хекинг заложи в предни позиции на Бас Дост и Макс Крузе, а Андре Шюрле и Даниел Калиджури нападаха по двата фланга. Като титуляри започнаха и двете най-нови попълнения Данте и Юлиан Дракслер.

В състава на ЦСКА изненадата бе оставянето на пейката на Сейду Думбия. Леонид Слуцкий пусна в атака само Ахмед Муса и насити средата на терена с петима халфове, от които по-офанзивини функции имаха Алан Дзагоев, Роман Ерьоменко и Зоран Тошич, а Понтус Вернблум и Бибрас Натхо трябваше основно да спират атаките на домакините.

Волфсбург бе по-напористият отбор в началните минути и Бас Дост отправи опасен изстрел с глава, след като надскочи Марио Фернандес, но топката не попадна в очертанията на вратата. Германският тим постепенно сви обръча около наказателното поле на ЦСКА и в 25-ата минута Шюрле беше близо до гола, но Игор Акинфеев спаси удара му.

Далечен изстрел на Луис Густаво и пропуск на Калиджури показаха намеренията на "вълците" да се оттгеглят на почивката с преднина. В 40-ата минута Дзагоев изпусна Дракслер, чийто изстрел беше спасен от Акинфеев, но при добавката германският национал не сбърка и отбеляза първото си попадение за своя нов отбор. Акинфеев пък продължи печалната си серия и допусна гол в 32-и пореден мач в Шампионската лига.

През второрото полувреме ЦСКА заигра малко по-отворено, но футболистите на Слуцкий бъркаха при последния пас. Думбия се появи в 60-ата минута на мястото на Натхо и раздвижи действията на гостите. Десетина минути по-късно Вернблум можеше да изравни с глава, но ударът му премина встрани от целта. В заключителните минути Джошуа Гилавоги пропусна да направи победата на Волфсбург по-убедителна, но и това 1:0 бе напълно достатъчно за "вълците".

ВОЛФСБУРГ - ЦСКА (МОСКВА) 1:0 (1:0)
1:0 Дракслер (40)